fbpx

Мишо Лекиќ

Avatar
4311 СТАТИИ 2 КОМЕНТАРИ
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.

Facebook на Android ја менува позицијата на лентата за навигација на долната страна

Facebook од оваа недела почнува со менување на позицијата на лентата за навигација на својата апликација на Android, поточно лентата која што...

Microsoft го прикажа новото Старт мени кое е во фаза на развој за Windows...

Веќе можевме да видиме дека Microsoft планира подобрување на корисничкиот интерфејс на Windows 10, нешто што конечно ќе донесе повеќе од одличниот...

Facebook претстави апликација за парови која е достапна само на iOS

Повеќето поголеми ИТ компании имаат програми или делови, како да ги наречеме, кои им овозможуваат на вработените да работат на нивни проекти,...

Креирајте Skype видео конференција без потреба од сметка на било кој учесник

Вонредната состојба во скоро цел свет со COVID-19 направи да голем дел од луѓето мораат да седат повеќе дома, па тоа подразбира...

Бил Гејтс ќе вложи милијарди долари за изградба на фабрики за тестирање на 7...

Бил Гејтс одамна има што да каже на темата поврзана со светска пандемија, па дури пред некоја година предупреди дека вакво нешто...

Најави за поддршка на „виџети“ на главниот екран кај iOS 14

Една од критиките за iOS оперативниот систем кога се прави споредба со Android е немањето доволно можности за прилагодување на главниот екран...

Microsoft Edge успеа да стигне на второто место и да го помине Mozilla Firefox...

Microsoft Edge беше прелистувачот кој требаше да ја врати компанијата на пазарот по долгите години на негативните оценки, заслужени, на Internet Explorer....

Cloudflare го претстави 1.1.1.1 for Families сервисот со можност за филтрирање на веб страни

На 1-ви април пред две години, Cloudflare го претстави нивниот DNS сервис 1.1.1.1 ветувајќи поголема брзина, а уште повеќе поголема приватност за...

Владата претстави посебна веб страна со официјални информации за коронавирусот

Koronavirus.gov.mk е нова специјализирана веб страна од владата на која граѓаните ќе можат да ги најдат сите потребни информации коишто може да...

Huawei P40 Pro на првото место на DxOMark тестирањата со досега највисока оценка на...

Една работа по која се најмногу познати телефоните од Huawei е камерата, а сигурно ова е нешто што би го кажале повеќето корисници....

Џон Красински од „The Office“ отвори YouTube канал за добри вести

Џон Красински, познат по повеќе филмови и серии, но најмногу по американската верзија од „The Office“ во која го глумеше Џим Халперт, отвори свој YouTube...

Messenger може да добие автоматско споделување на моменталната активност и локација

Откриена како дел од кодот на Messenger се крие нова функција која може да стане официјален дел од апликацијата. Се работи за можноста...