fbpx

УРЕДИ

Неофицијално видео го прикажува новиот дизајн на Apple Watch X кој треба да донесе...

Во август минатата година одличниот Марк Гурман најави дека наредната верзија од Apple Watch ќе добие одреден редизајн, со оглед на тоа што се работи за јубилејна десетта верзија. Нешто подоцна тој најави и нови...

Новата генерација на Sony телевизори акцентот го става на Mini LED технологијата

Sony ја претстави линијата на производи за 2024 која вклучува нови телевизори и звучни ленти, но оваа година посебно внимание привлекуваат телевизорите. Иако Sony продолжува да прави нови OLED телевизори, сепак, кога ќе помислите на...

Вештачката интелигенција во фокус: Новата линија на иновативни апарати за домаќинство од Samsung е...

Скопје, 17 април 2024 г. — Компанијата Samsung Electronics денеска за прв пат на нашиот пазар претстави нови уреди од категоријата бела техника кои се веќе достапни за купување, но и дискретно најави нови ТВ приемници и паметни...

Длабоко нурнете во 8K: Подводниот кинематографер Павел Ахтел за новата ера на снимање филмови...

Скопје, 15 април 2024 г. - Светот на видеографијата и снимањето филмови постојано се развива со нови технологии кои ги поместуваат границите на можностите. Најновата од овие технологии е видео со 8K резолуција, кое...

Samsung прославува декада на лидерство на светскиот пазар за soundbar-звучници

Скопје, 12 април 2024 г. – Samsung Electronics го одржува својот статус на лидер на глобалниот пазар за soundbar-звучници веќе десет години по ред, од 2014 до 2023 година, според годишниот извештај од Futuresource...

Samsung Electronics е на врвот на глобалниот пазар на телевизори 18 години по ред

Скопје, 11 април 2024 г. – Истражувачката компанија Omdia извести дека Samsung постигнал 30,1% удел на глобалниот пазар на телевизори во 2023 година, зајакнувајќи го својот статус како лидер во индустријата уште од 2006...

Новите iPad уреди може да се очекуваат во неделата од 6 мај

Марк Гурман во неговиот најнов неделен билтен, продолжува со најавата дека Apple ќе претстави нови iPad уреди во мај. Таблет компјутерите првично беа најавувани за крајот на март или почетокот на април, но наводно...

Samsung Electronics претстави нова линија на машини за перење со висока енергетска ефикасност и...

Скопје, 4 април 2024 г. – Samsung Electronics го објави лансирањето на нова линија машини за перење во Европа. Оваа линија за прв пат е претставена на глобалниот настан „Добредојдовте во BESPOKE AI“ во...

Samsung Electronics го претстави првиот фрижидер во ЕУ со класа за енергетска ефикасност „А“...

Скопје, 4 април 2024 г. – Samsung Electronics го објави лансирањето на својот нов енергетски ефикасен фрижидер со долен замрзнувач со сеопфатно ладење во Европа. Фрижидерот беше претставен на „Добредојдовте во BESPOKE AI“, глобален...

Samsung ја претстави најновата линија на апарати за домаќинство на глобалниот настан „BESPOKE AI...

Скопје, 3 април 2024 г. – Samsung Electronics денес ја претставува својата најнова линија на апарати за домаќинство на глобалниот настан „BESPOKE AI“, кој се одржува на три локации – Сеул, Париз и Њујорк....

Новите iPad Pro модели со OLED екран сега се најавуваат за мај

Уште од минатата година читаме дека Apple планира конечно да додаде OLED екрани кај iPad Pro серијата која требаше да биде претставена минатиот месец или на почетокот од овој. Сега информациите најавуваат дека претставувањето на...

Зошто секој модерен дом треба да користи Samsung Bespoke паметни апарати за домаќинството?

Вашиот дом го заслужува најдоброто, а во моментов тоа се апарати за домаќинство кои имаат вградена вештачка интелигенција во своите функции. Во морето од апарати за домаќинството треба да внимавате и на бројни детали,...