fbpx

СМАРТФОНИ

(Видео) Зад кулисите: Поглед на оптички најнапредното стакло Corning Gorilla Armor отпорно на гребење...

Скопје, 8 април 2024 г. – Во текот на повеќе од 50 години соработка, Samsung Electronics и Corning Incorporated ја покажаа отвореноста и посветеноста на Samsung работејќи на иновативни материјали за екрани што им...

Galaxy AI пристигна – искусете го нашиот свет на AI и добијте феноменален пакет...

Скопје, 05 април 2024 г. – Samsung Electronics подготви специјална понуда во која клиентите кои ќе ги купат паметните телефони Galaxy S24, Galaxy Z Flip5, Galaxy S23 или Galaxy S23 FE ќе добијат пакет...

Како Apple ќе ги ажурира iPhone телефоните во нивната кутија во продавниците

Минатата година првпат излегоа информациите дека Apple работи на систем кој ќе им овозможи ажурирање на софтверот на iPhone без потреба телефонот да биде изваден од кутијата, односно истата да биде отворена. Овој систем...

Конечно, мобилна камера која гарантира дека никогаш нема да го пропуштите моментот

Скопје, 28 март 2024 г. – Животот се движи со брзо темпо. Кога се обидувате да снимите возбудливи моменти и да забележите значајни спомени, потребна ви е и камера која е подготвена да се...

Qualcomm го претстави Snapdragon 7+ Gen 3 со што доста ја подобри понудата за...

По претставувањето на Snapdragon 8s Gen 3, сега Qualcomm го претстави Snapdragon 7+ Gen 3 и со тоа овозможи доста добра понуда за средно високата класа на смартфони. Корисниците може да се каже дека...

Apple ќе почне да користи друга технологија кај екраните на идните iPhone телефони

После одличните оценки на екранот кај Galaxy S24 серијата, а посебно слојот против одблесок, сега неофицијалните информации најавуваат дека и Apple ќе отиде во тој правец кај своите идни модели. Оваа промена изгледа нема да...

Qualcomm го претстави Snapdragon 8s Gen 3 чипот за нешто „послабите“ смартфони од високата...

Qualcomm денеска го претстави Snapdragon 8s Gen 3 чипот. Од компанијата првпат го користат ова име кај нивните чипови, па за корисниците не е веднаш јасно што може да очекуваат. Snapdragon 8s Gen 3 е...

Искористете ја промоцијата на Samsung и со секој купен Galaxy A55 5G или A35...

Samsung оваа недела ги претстави Galaxy A55 5G и Galaxy A35 5G кои како главна новина ја донесуваат подобрата безбедност помогната од Samsung Knox. Оваа класа на уреди од Samsung е веќе доста позната...

Samsung Galaxy A55 5G и Galaxy A35 5G: Неверојатни иновации и безбедност за секого

Скопје, 11 март 2024 г. – Samsung Electronics денес ги претстави Galaxy A55 5G и Galaxy A35 5G, два паметни телефони кои ја демонстрираат постојаната посветеност на Samsung да ги направи најдобрите мобилни иновации...

Samsung го испрати Galaxy S24 Ultra „во вселената“, а сликите можете да ги добиете...

Samsung реши да ја тестира камерата на новиот Galaxy S24 Ultra на начин кој досега никој го нема употребено. Од компанијата четири од овие уреди ги испратија скоро до орбитата на Земјата и направија...

Nothing официјално го претстави Phone (2a) за кого најавуваат дека ќе биде нивниот најпродаван...

Nothing денеска официјално го најави нивниот трет смартфон кој беше најавен на почетокот од минатиот месец. За време на презентацијата, ко-основачот и директор на компанијата, Карл Пеи, најави дека очекува Phone (2a) да биде...

Always-on екран кај двата основни iPhone модели може да се очекува дури од идната...

Apple генерално доста доцнеа со воведувањето на стапка на освежување од 120 херци кај нивните iPhone модели, а тоа уште го немаат направено кај нивните два основни модели. Поради ова од компанијата добиваат доста критики...