Ја разгледувате ‘РЕЦЕНЗИИ’ категоријата

Само пред неколку години, кинеските производители на паметни телефони ги гледавме со потсмев и за кинески телефон се одлучуваа само оние со поплиток џеб или на кои навистина не им беше важен квалитетот на телефонот. Денес, тие не само што имаат високо квалитетни смартфони, туку имаат конкуренти...

Како задоволен корисник на Galaxy S7 помалку од една година, не ни размислував да купам нов телефон. Новите S8-ци, како и новиот Note8 дефинитивно ми го привлекоа вниманието, меѓутоа реков ајде ќе издржам уште некој месец, па ќе размислувам кој од овие телефони да го купам. Не размислував за промена на производителот,...

Пред една недела, Smartportal ексклузивно присуствуваше на светската промоција на новите знаменосци на Huawei – Mate 10 и Mate 10 Pro. Таму, Huawei не запозна со нивните најнови достигнувања во високата класа, кои вклучуваат и „неврален чип“ специјално наменет за машинско учење (вештачка интелигенција), кој помага...

Оваа година на пазарот се појавија многу евтини смартфони од етаблираните производители, кои не само што нудат солидно искуство за корисниците, туку можат да бидат и единствениот смартфон кој го поседувате, без некои поголеми забелешки. Смартфонот Moto C е еден од моделите во основна класа кои го...

Последното видео од серијалот кој го спремивме со фантастичниот Galaxy S8+ се однесува на видео кое е снимено со самиот телефон. Идејата е едноставна – да го видите сами квалитетот и да може да процените дали ќе биде добар за вашите потреби. Ако ме прашувате мене, ова е веројатно еден од најдобрите смартфони...

Samsung Galaxy S8 и S8+ се со сигурност најимпресивните телефони лансирани досега оваа година и сето тоа главно се должи на исклучителната изработка со многу мала рамка околу дисплејот, како и закривеноста на дисплејот на страните. Дефинитивно, Galaxy S8 и S8+ изгледаат фантастично, но тоа не е единствениот адут...

Третото видео од серијалот за одличниот Galaxy S8+ го продолжуваме со претставување на екранот и карактеристиките на телефонот. Што се однесува до софтверот, иако има одредени новини, сепак главната карактеристика која привлекува внимание кај 8ците е екранот. Тој е направен да скоро и нема рамка околу...

Како што веќе веројатно видовте во вчерашното видео кое ви го претстави мојот колега Мишо, некое време на користење го имавме Galaxy S8+. Имавме доволно време добро да се запознаеме со новиот знаменосец на Samsung, но и шанса да снимиме неколку видеа со карактеристики на смартфонот кои според нас треба да...

На наше големо задоволство, го добивме на користење одличниот Samsung Galaxy S8+. Додека уредот беше кај нас, снимивме неколку видеа преку кои би сакале да ви пренесеме доволно информации кои би ви помогнале да го запознаете подобро. Нашата прва реакција по еден ден користење беше, подобро да не ни го дадоа,...

Galaxy S7 е еден од најдопадливите смартфони во моментов кај нас, нормално се додека не биде донесен Galaxy S8. Сепак, цената на овие уреди за многу корисници е висока, па за оние на кои најважен им е изгледот и статусот, Samsung ја има “Galaxy A” линијата на паметни телефони, која има скоро подеднаков дизајн на “Galaxy...

Денес кај повеќе од половината корисници кои размислуваат за смартфон од високата класа, изборот паѓа на iPhone или Galaxy S, односно Note. Останатите производители држат многу помал дел од колачот и навистина е реткост да ги видите околу вас. Штета, зошто многу од овие купувачи пропуштаат навистина добри...

Старата добра Motorola, сега под капа на Lenovo, го лансираше веројатно најинтересниот свој смартфон досега. Moto Z линијата можеби не е првиот модуларен смартфон на пазарот, но дефинитивно најкорисен, бидејќи нуди дополнителни “Moto Mods” елементи кои навистина можат да го подобрат, односно прошират целосното...