fbpx

РЕЦЕНЗИИ

Рецензија: Ausdom M05 се достапни Bluetooth слушалки со солидни перформанси

iPhone 7 можеби најави револуција на Bluetooth слушалки, но дури и да не планирате да го купите тој телефон, верувајте ми дека откако ќе...

„Сноуден“ е разводнета, но возбудлива приказна за најпознатиот „свиркач“ на сите времиња

Повеќето знаеме кој е Едвард Сноуден, човекот кој преку ноќ од тотален анонимец стана најбараниот човек на планетава поради тоа што откри како НСА,...

Денот на независноста 2 (РЕЦЕНЗИЈА)

  (Рецензијава содржи спојлери, но кому му е гајле) Поминаа 20 години од премиерата на Денот на независноста, филмот кој го гледавме повторно и повторно додека...

Рецензија: Lenovo Vibe C е солиден паметен телефон за оние со поплиток џеб

Ова е веќе вториот телефон од Lenovo кој го тестираме на Смартпортал. Првиот, Lenovo Vibe S1 не импресионираше со премиум карактеристиките и особено предната...

Рецензија: BLU Studio One и BLU Life Mark нудат одлично смартфон искуство за многу...

Евтини телефони кои не се од Кина? Да, постои и тоа. BLU Products е производител на паметни телефони од Мајами, Флорида, чија главна цел...

Рецензија: Lenovo Vibe S1 – смартфон од средно – високата класа со премиум карактеристики...

Многумина од читателите не знаат, но Lenovo е еден од најголемите производители на паметни телефони во светот, како и најголем производител на компјутери во...

Предности и недостатоци на Samsung Galaxy S7

Минатата година со нов и заоблен дизајн доста интересен за публиката, Samsung направи голем ,,бум’’ со тоа што и покажа на конкурецијата дека страните...

Рецензија: Windows 10 на таблет компјутер – Вистинско освежување во сегментот

Последниве неколку месеци, веројатно многу од Вас забележаа дека во сегментот на таблет компјутери има наезда на Windows машини. Причината е едноставна – таблетите...

Го користевме одличниот Huawei Y6 – Одличен смартфон од ниската класа

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=aEDzntQwTlI] Изминатите недела дена ја имавме шансата да го пробаме Y6 телефонот од Huawei. Се работи за телефон од ниската класа која што им...

SF стрипови кои мора да почнете да ги читате

Се сеќавам пред нешто повеќе од десетина години знаев да заглавам во продавницата на Blockbuster со саати (интересен факт: Netflix во овој период, околу...

Huawei Band – Ваш мал фитнес асистент

Изминатата недела имавме шанса да ја користиме најновата паметна алка од Huawei наменета за следење на фитнес активностите. Наречена едноставно Huawei Band, оваа алка...

Рецензија: Vivax Fly 1

Кинеските паметни телефони веќе неколку години се на сцената во нашата земја. Нудат високи перформанси на хартија и цена која често е за неверување,...