fbpx

РЕЦЕНЗИИ

Рецензија: Huawei Mate 10 Pro е премиум смартфон од елитата

Само пред неколку години, кинеските производители на паметни телефони ги гледавме со потсмев и за кинески телефон се одлучуваа само оние со поплиток џеб...

Samsung Galaxy Note8 – Први импресии

Како задоволен корисник на Galaxy S7 помалку од една година, не ни размислував да купам нов телефон. Новите S8-ци, како и новиот Note8 дефинитивно...

Moto C е најевтиниот смартфон со чист „ванила“ Android

Оваа година на пазарот се појавија многу евтини смартфони од етаблираните производители, кои не само што нудат солидно искуство за корисниците, туку можат да...

Видео серијал Samsung Galaxy S8+: Екран и карактеристики

Третото видео од серијалот за одличниот Galaxy S8+ го продолжуваме со претставување на екранот и карактеристиките на телефонот. Што се однесува до софтверот, иако има...

Видео серијал Samsung Galaxy S8+: Водоотпорност

Како што веќе веројатно видовте во вчерашното видео кое ви го претстави мојот колега Мишо, некое време на користење го имавме Galaxy S8+. Имавме...

Видео серијал Samsung Galaxy S8+: Отпакување

На наше големо задоволство, го добивме на користење одличниот Samsung Galaxy S8+. Додека уредот беше кај нас, снимивме неколку видеа преку кои би сакале...

Рецензија: Moto Z е достоен конкурент во високата класа, со уникатен сет на карактеристики

Денес кај повеќе од половината корисници кои размислуваат за смартфон од високата класа, изборот паѓа на iPhone или Galaxy S, односно Note. Останатите производители...

Книжевен предлог: Играта на Ендер (Ender’s Game)

Играта на Ендер (Ender's Game) несомнено е дел од „гигантите“ на НФ литературата на 20-от век. Ова дело напишано од Орсон Скот Кард е...

Новиот MacBook Pro достапен во iStyle – добивме можност да го отпакуваме и разгледаме...

Минатиот месец, на посебен настан Apple ја претстави најновата генерација од нивниот познат бизнис ориентиран MacBook Pro. Достапен во две големини, 13 и 15 инчи,...

Рецензија: Ausdom M05 се достапни Bluetooth слушалки со солидни перформанси

iPhone 7 можеби најави револуција на Bluetooth слушалки, но дури и да не планирате да го купите тој телефон, верувајте ми дека откако ќе...

„Сноуден“ е разводнета, но возбудлива приказна за најпознатиот „свиркач“ на сите времиња

Повеќето знаеме кој е Едвард Сноуден, човекот кој преку ноќ од тотален анонимец стана најбараниот човек на планетава поради тоа што откри како НСА,...

Денот на независноста 2 (РЕЦЕНЗИЈА)

  (Рецензијава содржи спојлери, но кому му е гајле) Поминаа 20 години од премиерата на Денот на независноста, филмот кој го гледавме повторно и повторно додека...