fbpx

УРЕДИ

Samsung претстави нова генерација од нивните Pro Endurance мемориски картички

Samsung претстави нова генерација од нивните Pro Endurance мемориски картички кои доаѓаат со капацитет од 32, 64, 128 и 256GB. Кога ќе се земат карактеристиките на овие картички јасно станува дека иако може да...

Samsung ги претстави два пати побрзите UFS 4.0 уреди за складирање податоци

Samsung ја претстави наредната генерација од UFS уредите за складирање на податоци, најчесто познати на корисниците како уреди кои се користат кај мобилните телефони и кои можат да направат огромна разлика на нивните перформанси. Моменталната...

Samsung достигна бројка од еден милион продадени паметни монитори

Скопје – 29 април 2022. – Компанијата Samsung Electronics денеска објави дека вкупната продажба на серијата Smart Monitor надмина еден милион уреди на глобално ниво. Новите монитори „Направи сè“ поддржуваат Smart Hub, обезбедувајќи совршена канцеларија...

Телевизорите на Samsung за 2022 година добија сертификат за намалување на емисијата на CO₂...

Скопје- 27 април 2022, КомпанијатаSamsung Electronics, веќе 16 години е водечки светски производител на телевизори, а од 2022 година нивните Neo QLED телевизори го добија сертификатот за „намалена емисија на CO₂“ кој го доделува...

Намалувањето на димензиите и тежината на Galaxy Fold4 ги надминува очекувањата на луѓето со...

Ice universe, кој ретко го имаме видено да згреши, излезе со неофицијална најава дека Galaxy Fold4 од Samsung ќе дојде со помала големина и ќе биде потенок, нешто што е доста важно кај овој...

Движете се безбедно и избегнувајте го градскиот метеж со електричниот тротинет Navee N65

Navee N65 е опремен со моќен мотор од 500W, а може да издржи тежина до 120 килограми. Се карактеризира со нов, напреден систем на кочење, E-ABS + диск кочница. Гумите со големина од 10’’...

Долгоочекуваниот Pixel Watch прикажан на неофицијална слика

Ако се земат во предвид зачестените информации кои излегуваат за Pixel Watch од Google, може со голема сигурност да се очекува дека идниот месец навистина од компанијата влегуваат на пазарот на паметни часовници. Сега излезе...

Galaxy Fold4 треба да биде нешто помал и потенок со што овој уред ќе...

Познатиот Ice universe објави информација дека новата генерација од одличниот уред на превиткување од Samsung, Galaxy Fold4, нема да има можност за чување на S Pen, но тоа можеби и не изненадува. Втората информација која...

Неофицијални најави дека се ближи претставувањето на Pixel Watch од Google

Уште од минатата година читаме дека Google ќе претстави паметен часовник под Pixel брендот. Овие очекувања се зголемија по најавата на соработката помеѓу Google и Samsung за развојот на Watch OS, како комбинација на...

Новата линија на уреди на Samsung за 2022 година дизајнирана за иновативно персонализирано искуство

Скопје, 31 Март 2022 - На вчерашниот виртуелен настан, Unbox & Discover, компанијата Samsung Electronics ја претстави новата линија на Neo QLED 8K телевизори, Soundbars, новите додатоци и визијата за одржливост за 2022 година....

Телевизор на кој ќе гледате HBO со стил

Одењето во кино е секогаш одлична идеја кога сакаме да поминеме време со најблиските. Да, мирисот на кино-пуканки, удобните столчиња и големото платно даваат една сосем различна димензија на културата на гледање филмови. Но,...

Услугата Garmin Pay отсега достапна и за корисниците на Visa картички на Халкбанк

Халкбанк АД Скопје, како лидер во воведување нови технологии, го креираше производот Garmin Payсо што стана и прва и единствена банка на пазарот што воведе плаќање со паметен часовник. Создадена во духот на денешното...