fbpx

УРЕДИ

По објавата на информација за димензиите на Galaxy Fold4, сега ги имаме и очекуваните...

По најавата од страна на Ice universe дека Galaxy Fold4 ќе дојде со намалени димензии, но зголемување на ширината на екраните, сега овој познат „протекувач“ на информации ги објави и карактеристиките на овој уред. Во...

Новата линија Samsung Neo QLED  ТВ сега е достапна и во Македонија

Скопје 1 Јуни 2022 – Новите модели на серијата Samsung Neo QLED ТВ сега е достапна и во Македонија. Со уникатната Samsung Neo QLED технологија издигната на новo ниво, серијата уреди за 2022 година...

Како се очекува да изгледа Galaxy Fold4 во споредба со неговиот претходник

Со оглед на тоа дека Samsung доволно го има „испеглано“ Galaxy Fold и ланскиот Fold3 реално беше спремен за масовна продажба, очекувањата за оваа година се вртат околу неколку мали промени. Главната од нив може...

Google повторно го одложи претставувањето на Pixel уредот со екран кој се превиткува

Веќе неколку години читаме за тоа дека Google планира да претстави Pixel уред на преклоп, односно со екран кој се превиткува, но тоа никако да се случи. Информациите обично се неофицијални, но тие сепак...

Вашите сојузници за враќање во форма оваа пролет

Полека се приближуваме кон летото, топлите пролетни денови и сонцето нè потсетуваат дека е крајно време е да го разбудиме телото, да заборавиме на мрзеливоста и да започнеме со тренинзите кои секогаш ги одложувавме...

Apple Watch 8 може да добие редизајниран изглед со рамен екран

Неофицијалните извори, кои и минатата година најавија можност за ова, тврдат дека Apple ќе направи мал редизајн на нивниот паметен часовник, а главната промена ќе биде кај екранот кој треба да биде рамен, наместо...

Најави дека Galaxy Fold4 ќе го добие посакуваното зголемување на „ширината“ кај екраните

Samsung Galaxy Fold3 останува еден од најдобрите уреди на пазарот кои со тек на време ќе направат мала револуција кај мобилните телефони кои ќе можат да ја заменат за мал таблет компјутер, без потреба...

Samsung Electronics на саемот ISE 2022 ја претстави новата ера на Micro LED технологијата

Скопје, 16 мај 2022 – Компанијата Samsung Electronics ја претстави иднината на Micro LED технологијата на саемот „Интегрирани системи на Европа (ISE) 2022“ во Барселона со три нови модели на својата најсовремена технологија за...

Google официјално го најави и прикажа Pixel Watch

После голем број на неофицијални информации, меѓу кои и слики, Google конечно го потврди постоењето на Pixel Watch. Од компанијата не го претставија целосно часовникот, односно само го најавија и го прикажаа, па останува...

Со откажувањето на iPod touch, овој уред од Apple заминува во историјата

iPod touch, последниот уред од iPod серијата, веќе нема да се произведува, а ќе биде достапен преку Apple до потрошување на залихите. Со ова, еден од легендарните производи на компанијата заминува во историјата, но...

Samsung Smart Monitor M8 од сега достапен и во Македонија

СКОПЈЕ,– 9 Мај, 2022 – Samsung Electronics ја претстави најновата линија на паметни монитори М8 со надграден и стилски дизајн. Новиот разновиден M8 го носи легендарниот тенок дизајн на Samsung во четири нови бои...

Дали Apple се премислува за претставување на хибриден уред?

Microsoft направи одличен успех, после неколку обиди, со нивната хибридна Surface серија на производи. Корисниците, сега кај дел од серијата, добиваат можност за користење на уред кој можат да го користат како лаптоп кога...