Мишо Лекиќ – Smartportal.mk | Smartportal.mk

Мишо Лекиќ

Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.

Од овој месец официјално стана достапна 11та верзија од како што сакаат да го наречат...

Во поновите верзии од Insider Preview на Windows 10, како што забележаа од порталот Windows Central, продавницата...

Преку посебни соопштенија, двете компании денеска информираа дека имаат склучено...

Не знам за вас, меѓутоа за мене овие видеа се едни од најмногу досадните и иритантни...

Една од најкорисните функции на Android, која се разбира не е ексклузивна, е можноста за...

По претставувањето на телефоните од другите најпознати производители, односно Note...

18 На познатиот Samsung Unpacked настан којшто денеска се одржа во Њујорк, Samsung го претстави...

Конечно после читање на толку голем број на неофицијални информации, денеска можеме...

Како што кажуваа достапните информации, Google официјално ја претстави финалната верзија...

20.07.2017., Zagreb – Poduzetnik Tomo Ricov u kavani Johann Franck. Photo: Dalibor Urukalovic/PIXSELL Десеттиот Weekend Media Festival оваа...

Facebook Camera, односно функцијата во апликацијата наменета за споделување на слики и видеа...

После неколку уреди од ниската и средната класа, HMD Global конечно го претстави својот...