fbpx

ТВ И КУЛТУРА

Game of Thrones – Сезона 8, Епизода 2: Витезот на седумте кралства

Како и првата епизода („Винтерфел“) и оваа се движи побавно од вообичаено. Со оглед на тоа какви се околностите, сметам дека ова...

Линкови од разни ќошиња на интернетот (#6)

Како интернетот влијае врз нашето внимание, зошто треба да го прескокнеш хамбургерот денеска и зошто е глупава идеја да се натпреваруваш со...

7 нови серии на Pickbox

Со Pickbox, најновите серии од европската и американската продукција, како што е историската сага Викинзи (Vikings), но и култните филмови како што...

Game of Thrones С08 Е01 – Винтерфел

Конечно се случи и тоа. После година и пол пауза, Гејм оф Тронс се врати на екраните со епизодата „Винтерфел“. Првата епизода...
video

Star Wars: The Rise of Skywalker е името на деветтата и последна епизода

Во петокот за време на Star Wars Celebration настанот беа откриени името на деветата и последна епизода од познатата „сага“, како и...

Game of Thrones: Прашања на кои чекаме одговор

На 14 април, конечно се прикажа првата епизода од последната сезона на Гејм оф Тронс. Милиони ќе ја гледаат и прераскажуваат наредните...

Disney+ почнува со работа од ноември

Полека доаѓаме до време кога „обичната“ телевизија се поретко се гледа, на сметка на стриминг сервисите како Netflix. Бројот на вакви сервиси...

Жртва: Ексклузивна премиера на трилер-серијата на Pickbox

Новата трилер серија Жртва (The Victim) ќе ја има ексклузивната премиера на Pickbox веднаш по светската премиера на Би-Би-Си од вторник, 9 април, до...
video

Предлог серија: Love, death & Robots

Нова антологија, т.е. кратки анимирани СФ-хорор приказни режирани од Дејвид Финчер и Тим Милер

Кампања на книжарница ТРИ за подигнување на читателската свест кај младите

Под мотото „Фраерски е да се чита – недела на кул книги во ТРИ“, издавачкиот центар ТРИ од 2 април почнува кампања...

Анатомија на вистината: Сите сезони од оваа крими-серија пристигаат на Pickbox

Криминалистичко-медицинската драмска серија Анатомија на вистината (Body of Proof) со Дејна Дилејни, во улога на лекарката Меган Хант, пристига на Pickbox. Сите три сезони...

30 дена без надомест: Пакетот Pickbox промотивно достапен за сите корисници на MaxTV

Pickbox пакетот преку кој можат да се гледаат новите хит-серии како Викинзи (Vikings) и еден куп прекрасни филмови како Евтини приказни (Pulp Fiction), од...