Pickbox NOW во август брилира со нова содржина – доаѓа втората сезона на шведската крими серија Хотел на плажа (The Beach Hotel), третата и четвртата сеозна на британската документарна серија Уметноста на архитектурата (The Art of Architecture), данската мини-серија Еден од момците (One of the Boys) и уште многу други.

Хотел на плажа (The Beach Hotel)

1 август

Втората сезона на шведската крими-серија доаѓа со свежи епизоди. Интересната нордиска серија тргнува со прослава на 60-тиот роденден. Имено, Вернер Гиленмарк организира роденденска забава во својот хотел на плажа и го кани своето семејство, вработените, па дури и својот најголем непријател Егил Грип. Но настанот ненадејно завршува со несреќа која го шокира целиот град – и полека, но сигурно, на површината  излегуваат експлозивни тајни за кои некои луѓе ќе направат сè за да ги скријат.

Значајни британски куќи (Treasure Houses of Britain)

4 август

Британската документарна серија доаѓа и носи единствена можност да ги погледнете и да ги истражите петте најубави импозантни домови во Британија. Ова е првпат да бидат прикажани во 3Д. Но тоа не е сè, не се работи само за некои од најомилените и најспектакуларни градби на светот, се работи за богатство со чија помош се раскажуваат човечки приказни. Од таписериите кои првиот војвода од Марлборо ги нарачал за да го прослави својот триумф во битката кај Бленхајм до италијанското шкафче кое Медичи им го подариле на сопствениците на Баргли – најголемата елизабетанска куќа во Англија.

Британското крајбрежје со Кејт Хамбл (Kate Humble’s Coastal Britain)

11 август

Британска патописна документарна серија која ја води симпатичната водителка Кејт додека пешки истражува некои од прекрасните британски крајбрежни дестинации. Додека оди по крајбрежјето на Велика Британија, посетува интересни места и ги запознава луѓето кои живеат и работат таму.

Еден од момците (One of the Boys)

18 август

Во фокусот на оваа извонредна данска мини-серија е Лау, социјално анксиозно момче кое тргнува на традиционално машко кампување со момците за да докаже дека е „вистински маж“. Но работите стануваат проблематични кога тој развива чувства кон друго момче на патувањето.

Уметноста на архитектурата  (The Art of Architecture)

Третата сезона на  21 август, а четвртата на 28 август

Секоја епизода од оваа британска документарна серија е една од студиите за дел на новата архитектура или реставрација, покажувајќи како е инспирирано, дизајнирано и доведено до реализација. Покрај тоа, ги запознаваме архитектите и компаниите што ги создале.

ПОГЛЕДНИ ЈА ЕПИЗОДАТА БЕСПЛАТНО

Pickbox NOW во август нуди бесплатен пристап до три епизоди на некои од најпопуларните наслови. Регистрирај се бесплатно до 17 август.

Претходна статијаSony ги претстави WF-1000XM5 слушалките со променет дизајн и подобрено поништување на шумот
Следна статијаBARBIE SmartThings DreamHouse: Samsung го објавува партнерството со Warner Bros. Pictures за истоимениот филм