fbpx

СМАРТФОНИ

Android 4.3 достапен за Galaxy S3 GT-I9300

Надградбата на Android 4.3 е официјална и постепено ќе биде достапна на сопствениците на отклучен Galaxy S3. Брендираните модели обично ги добиваат надградбите нешто...

Huawei Ascend W2 нов Windows Phone 8 мобилен

Huawei го претстави новиот модел со Windows Phone оперативен систем, Ascend W2. Тој не е во класата на најдобри телефони и доаѓа со просечни...

Спредба на новиот Nexus 5 со популарниот Samsung Galaxy S4

Google официјално го претстави Nexus 5 вчера, па иако истиот најдобро ќе биде да се спреди со Galaxy S5, меѓутоа додека Samsung не го...

Nexus 5 и Android 4.4 KitKat официјално претставени

После долг период на шпекулации, претпоставки и многу утнати предвидувања за датата на претставување, Google денес конечно го претстави новиот мобилен од Nexus серијата,...

Nexus 5 достапен за резервација преку Negri Electronics

Negri Electronics е продавница за отклучени телефони во САД и истата на својата страна го направи достапен за резервирање веќе толку очекуваниот Nexus 5....

LG G Flex уште еден телефон со заоблен екран

После претставувањето на телефон со заоблен екран од страна на Samsung, сега и LG го направи истото. LG G Flex е мобилен телефон во...

Apple ги претстави iPad Air, iPad mini со Retina екран, нови Mac Book Pro,...

Apple го одржа својот, како што го нарекува Специјален настан закажан минатата недела. Истиот беше проследен со повеќе претпоставки и шпекулации за што можеби...

Google испрати покани за настан на 24-ти Октомври, можно е да го нема Nexus...

После многу претпоставки, шпекулации, па дури и кратко појавување на Nexus 5-ката во Play Store, Google конечно почна да испраќа покани за настан што...

Lenovo го претстави Miix2 таблетот

Денес Lenovo го најави Miix2, наследникот на популарниот Miix таблет. Овој 8-инчен таблет доаѓа со инсталиран Windows 8.1 и Microsoft Office Home & Student...

iPhone 5c не се продава според очекувањата?

Според информации до кои што има дојдено The Wall Street Journal, Apple го намалува бројот на нарачки од своите составувачи во Тајван поврзани со...

Apple закажа настан за 22-ри Октомври – Што ќе биде претставено останува да видиме

Од Apple почнаа да испраќаат покани за настан на 22-ри Октомври до медиумите, со што ги потврдија шпекулациите за датумот на одржување. Настанот ќе...

HTC го претстави HTC One max

HTC го претстави својот нов телефон од серијата One наречен max (HTC One max). Истиот доаѓа со дизајн карактеристичен за оваа серија кој го...