fbpx

СМАРТФОНИ

Претставен HTC Wildfire X за индискиот пазар со брендот лиценциран на кинеска компанија

Конечно гледаме нов телефон со брендот на порано еден од најдобрите производители, HTC, но не како што повеќето би се надевале. Од компанијата која...

Huawei нуди до 50% попуст на промена на екранот на мобилни телефони на сите...

Huawei од од денес започнува нова сервисна кампања во Македонија, која ќе трае до средината на септември. Во овој период, секој доносител...

Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери

Скопје – 13. август, 2019 – Новиот Galaxy Note10+ 5G, за прв пат претставен на минатонеделниот Unpacked настан во Њујорк, има најдобра...

Nubia Z20 е смартфон со два екрани, без исечоци и Snapdragon 855 Plus процесор

Иако екраните кои се превиткуваат ќе бидат иднината на паметните и преносни уреди, сега за сега „натпреварот“ се води помеѓу тоа кој ќе претстави...

Google Pixel 4 ќе има екран со стапка на освежување од 90Hz и 6GB...

По неколкуте информации директно од Google, како таа вчера за вградувањето на чип со радар за контрола на Pixel 4 со гестикулации, денес повторно...

Го претставуваме Galaxy Note10: Дизајниран за врвно корисничко искуство со перформанси за новите генерации

ЊУ ЈОРК/СКОПЈЕ, – Август 7, 2019 – Samsung Electronics Co., Ltd. денес го претстави Galaxy Note10, нова линија на премиум смартфони коja...
video

Google ја најави можноста на Pixel 4 за контрола на уредот со гестикулации и...

„Протекувањето“, како што популарно се нарекува на англиски, на информации за уредите кои уште не се претставени е нешто што е веќе одамна...
video

LG преку кратко видео го најавува претставувањето на нивниот нареден смартфон за 6 септември...

Преку кратко „тизер“ видео, LG најави претставување на нов уред за 6 септември за време на IFA 2019 саемот за технологија кој традиционално се...

Samsung вечер во 22:00 ги претставува новите Galaxy Note10 уреди, а еве ги и...

Samsung денеска официјално ќе го претстави Galaxy Note10. Unpacked настанот ќе се одржи во Њујорк во 22:00 часот според македонско време и како и секогаш ќе...

Колку добро корисниците се запознаени со телефоните кои ги користат?

Во денешно време веќе нема некој којшто нема мобилен, поточно, паметен телефон. Малиот број на луѓе кои ги немаат се можеби постарите генерации, а...

Huawei Mate X се ближи до датата на пуштање во продажба

Почетокот на новата револуција кај паметните телефони која требаше да почне оваа година, сепак се покажа дека малку ќе доцни. Со одложувањето на продажбата...

HUAWEI Mate 20 X (5G) е првиот мобилен телефон во светот кој доби 5G...

Huawei го пушти на пазарот HUAWEI Mate 20 X (5G) - прв во светот 5G смартфон со двоен режим. Уредот е сертифициран...