fbpx

СМАРТФОНИ

Samsung го има завршено процесот на исправка на проблемите на Galaxy Fold

Додека се чека на најавата на новата дата кога ќе почне повторно продажбата на Galaxy Fold од страна на Samsung, Bloomberg излезе со информација...

Galaxy A80 достапен во Македонија од средината на јули

Сеул, Кореа / Скопје, Македонија – 03 јули, 2019 година – Самсунг Галакси А80, чиј главен адут е првата ротирачка тројна камера...

Galaxy Fold бил пуштен пред да биде спремен – истакнува директорот на Samsung

Додека чекаме да видиме кога ќе биде најавена новата дата за почетокот на продажба на Galaxy Fold, директорот на компанијата даде свое мислење за...

Трамп најави „олабавување“ на забраната за соработка со Huawei

За време на Г20 самитот којшто се одржа овој викенд во Токио, американскиот претседател Доналд Трамп, по разговорите со кинескиот претседател, истакна дека веќе...

Huawei ја освои наградата „најдобар смартфон“ на European Hardware Awards 2019

Huawei P30 Pro беше избран за најдобар паметен телефон за 2019 година од Европската хардверска асоцијација. Фрагментот на Huawei беше рангиран на врвот во категоријата...

Oppo официјално ја претстави својата „камера под екранот“ која ќе биде достапна во некој...

Камера под екранот е технологијата која всушност се чека за да се овозможи целосно тргање на рамките кај смартфоните. Исечоците на горната страна во...

Galaxy Note 10 ќе дојде со многу подобрена камера, како и звук преку екранот...

Samsung се очекува да го претстави наредниот Note на 7 август во Њујорк, барем така кажуваат неофицијалните информации од минатата недела. Кога ќе се земе...

Huawei P30 lite со вештачка интелигенција го носи развојот на мобилната индустрија на друго...

Huawei е една од првите компании која го стави во пракса мобилниот концепт на вештачката интелигенција. Во текот на 2017 и 2018 година, Huawei направи континуирани подобрувања...

Samsung ќе го претстави Galaxy Note 10 на 7-ми август во Њујорк?

Дека Samsung ќе го претстави Galaxy Note 10 во август, е нешто што го сметаме за сигурно, со оглед на претставувањето на претходните модели. Сега...

Huawei ја одложува продажбата на Mate X поради правење на дополнителни тестирања

Huawei беше втората компанија, од поголемите, која покрај Samsung претстави свој уред со екран којшто се превиткува. Наречен Mate X, за некои ова решение на...
video

Huawei Mate 30 Pro прикажан на неофицијални „рендери“

Има уште доста додека дојде времето за претставување на наредната генерација од Mate серијата, односно Mate 30. Тука и посебно се истакнуваат проблемите кои...

Huawei очекува пад на продажбата на смартфони до 40% и пад на планираните приходи...

До брзо решение кое ќе ги реши потенцијалните проблеми на Huawei со американските власти не дојде, иако тоа некако беше и очекувано. Јасно беше...