fbpx

СМАРТФОНИ

Huawei ја одложува продажбата на Mate X поради правење на дополнителни тестирања

Huawei беше втората компанија, од поголемите, која покрај Samsung претстави свој уред со екран којшто се превиткува. Наречен Mate X, за некои ова решение на...
video

Huawei Mate 30 Pro прикажан на неофицијални „рендери“

Има уште доста додека дојде времето за претставување на наредната генерација од Mate серијата, односно Mate 30. Тука и посебно се истакнуваат проблемите кои...

Huawei очекува пад на продажбата на смартфони до 40% и пад на планираните приходи...

До брзо решение кое ќе ги реши потенцијалните проблеми на Huawei со американските власти не дојде, иако тоа некако беше и очекувано. Јасно беше...

Дали Apple пушти скриена информација дека новите iPhone-и ќе се полнат преку USB-C порта?

Веќе неколку години по ред одредени помали новости кои ги претставува Apple, прво ги прикажува во бета верзијата од iOS која е достапна неколку...

Google ја прикажа првата официјална слика од Pixel 4 како одговор на големиот број...

Информациите за телефоните кои најголемите неколку компании треба да ги претстават излегуваат со месеци однапред, па до официјалното претставување остануваат многу малку „изненадувања“, а не...
video

Објавени првите неофицијални „рендери“ од Galaxy Note 10 Pro

Минатата недела можевме да ги видиме првите неофицијални „рендери“ од Samsung Galaxy Note 10, преку видео објавено до страна на познатиот „OnLeaks“. Фактот што OnLeaks е...

Xiaomi ја појасни технологијата која овозможува предната камера да се постави под екранот

На почетокот од месецот Oppo, па веднаш после тоа и Xiaomi, најавија дека имаат нови решенија кои ќе овозможат селфи камерата да...

Samsung ќе ја најави новата дата за продажба на Galaxy Fold во неделите што...

Samsung Galaxy Fold, уредот кој ја претставува иднината на преносните уреди и кој го чекавме неколку години, конечно беше претставен на крајот...

Facebook веќе нема да му дозволува на Huawei да ги пред-инсталира нивните апликации

Facebook се приклучува на компаниите кои ја прекинуваат соработката со Huawei поради забраната од страна на американската влада, иако истата издаде привремена дозвола за продолжување...

Nokia 2.2 е смартфон од ниската класа со мал исечок на предната страна и...

HMD Global го претстави наредниот уред од брендот под нивна сопственост, Nokia. Овој пат, уредот е од најниската класа, а соодветно на тоа тој...
video

Објавени првите неофицијални „рендери“ од Samsung Galaxy Note 10

После неколкуте неофицијални информации поврзани со Galaxy Note 10 од Samsung, сега ги имаме и првите „рендери“ од уредот. Со оглед на тоа што тие доаѓаат...

Xiaomi и Oppo најавија дека имаат развиено технологија со која селфи камерата може да...

Изгледа дека конечно го гледаме крајот на исечоците, дупките, но и на интересните системи кои ја прикажуваат камерата преку механизам. Мене лично...