fbpx

Uncategorized

МОТОЦЕНТАР со голем настан го промовираше најсовремениот логистички центар

Овој викенд, МОТОЦЕНТАР со гордост го инаугурираше својот најсовремен логистички центар, лоциран во Илинден-Скопје, на значаен настан кој ја нагласува посветеноста на компанијата на иновациите и супериорната услуга за клиентите. Новиот логистички центар, кој се...

Што ќе гледате ова лето на Skyshowtime?

Со доаѓањето на оваа летна сезона, љубителите на филмот имаат сосема нова причина за славење: оние што веќе ја имаат новата платформа за стриминг Skyshowtime знаат дека им е исполнето ветувањето дека ќе биде ризница на филмска брилијантност.  Од...

На Pickbox NOW доаѓаат сериии и филмови засновани на вистински приказни кои мора да...

Одлична вест за сите љубители на крими содржини – во јуни на Pickbox NOW доаѓаат повеќе документарни серии и филмови за неверојатни приказни и интересни случаи кои своевремено го шокираа светот и ги полнеа...

Nothing Phone (2) ќе биде повеќе „премиум“ во споредба со првата генерација

Ко-основачот на OnePlus, а сега основач и директор на Nothing компанијата, Карл Пеи, привлече големо внимание пред претставувањето на првиот смартфон од оваа компанија. Тој до ден денес тврди дека иновацијата кај телефоните е...

ФИТР со 9 милиони евра поддршка за комерцијализација на иновативноста на македонските компании

Фондот за иновации и технолошки развој денеска го објави јавниот повик за ко-финансирани грантови за комерцијализација на иновации, преку кој се обезбедени 9 милиони евра за комерцијализација на иновациите на македонските компании. Целта на повикот...

Meta најавува исклучување на Facebook и Instagram во Европа поради можноста за чување на...

Meta можно е да бидат доведени во ситуација кога ќе мораат да ги прекинат своите најважни производи и сервиси, меѓу кои и Facebook и Instagram, истакнаа од компанијата доколку не дојде до договор околу...

Носталгија со Cobra Kai

Многу од вас ќе се сетат на огромниот хит од 80-тите години, Карате Кид и неговите продолженија. Нема кој не се сеќава на триумфалниот удар на младиот Карусо со кој победи на Карате турнирот...

Најдобриот Спајдермен?

Неодамна спомнав дека не сум некој огромен обожавател на Спајдермен филмовите, но си ги следам зашто знаат да бидат забавни. Епа месецов изгледав два од Спајди универзумот. После „мех“ искуството со Spiderman: Far from...

Избрани 40-те компании кои ќе добијат поддршка за отворање на нова е-продавница

СКОПЈЕ, 05.08.2020: Четириесет домашни компании ќе добијат неповратна финансиска и советодавна помош во рамки на јавниот повик од иницијативата „Ecommerce4All” која се реализира од страна на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија, со поддршка на...

Да го започнеме магичното патување во светот на мобилната фотографија со Huawei Next-Image Awards...

Фотографирањето е еден вид талкање, потрагата по совршен кадар и приказна има свој почеток и крај. Исто како и пред патување, фотографирањето бара подготовка на опремата и концептот. Погледнете ги насоките дадени од победниците...

Huawei P40 Pro – Перформанси и работа со EMUI и Android 10

Моментално најдоброто од Huawei, P40 Pro, е телефон од највисоката класа, па очекувањата за неговата работа се соодветно поставени, а тука е секако и очекувањето од самиот бренд кој не разочарува со своите производи. Веруваме...

Wizz Air ја продолжува суспензијата на своите летови од и до Македонија

Скопје, 4 Јуни 2020:  Wizz Air, најголемата ниско-буџетна авиокомпанија во Централна  и Источна Европа, денес најави дека како резултат на продолжените рестрикции за патување наменети за сите странски летови од и до Република Северна...