ПР Објави | Smartportal.mk

Ротаракт клуб Широк Сокак Битола во соработка и помош од Ротари клуб Широк сокак Битола...

Скопје, (20.08.2017) Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи...

ОД 29 ОКТОМВРИ НЕМА ДА СЕ НАПЛАЌА ДОПОЛНИТЕЛНО РАЧНИОТ БАГАЖ  Скопје, 19 Јули 2017:Wizz Air,...

Преку Turo секој може да го изнајми својот приватен автомобил, но исто така да го изнајми...

Скопје, 14.07.2017 – На 1-ви и 2-ри ноември, Скопје по шести пат ќе биде домаќин на „Самит...

Во Македонија функционираат преку 500 фирми кои се бават со продажба и монтажа на ПВЦ...

Скопје, 06 јули 2017 – Wizz Air, најголемата нискобуџетна авиокомпанија во Централна и...

„Ние сме тим од експерти во технологијата, дизајнери и аналитичари на податоци. Ние...

Секој корисник кој ќе купи Huawei P10 Plus, P10 или P10 lite во периодот од 3 јули до 13 август, добива...

Шангај, Кина – 28. јуни, 2017 – Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.,), денес...

На официјална церемонија што се одржа на 29 јуни, во Скопје, се потпиша договор за соработка...

Тимот „Animove“ од Македонија се обидува да влезе во петте финалисти на глобалниот натпревар...