Smart-nedelnik

Изминатата недела можевме да прочитаме повеќе интересни новости, почнувајќи од претставувањето на првата поголема надградба за Windows 10, па до што се има случено со водата која се претпоставува дека ја имало на Марс во минатото. Во продолжение е целосната листа на Смартпортал неделникот за изминатата недела:

 

Google-inside-chip-processor-soc-640x396
Google спрема нови чипови кои ќе бидат оптимизирани за Android?

 

Luma_Orange_Counter_Crop_converted
Luma – Рутер кој ви овозможува да ја следите веб активноста на корисниците

 

tesla-model-s-autopilot-main
Tesla наскоро ќе го заклучи автопилотот на Model S

 

Bill Gates
Бил Гејтс вели дека нашиот енергетски систем е лош – Нуди 2 милијарди долари за реформа

 

15-032.0
Конечно знаеме што се има случено со водата на Марс

 

messenger-photo-magic
Facebook тестира споделување на слики со помош на технологијата за препознавање на лица

 

SAR8A80.FT6045 TH CONNECTED 2015 HD-2
TAG Heuer го презентира „TAG Heuer Connected” часовникот

 

android-windows_phone
Ниска класа на смартфони – Android vs. Windows Phone

 

Snapdragon-820
Официјално претставен супер моќниот Snapdragon 820

 

ufoisxeqr4rfs3tlzoyi
3RDi – Потенцијално иритантно трето око на вашето чело

 

firefox-ios-f
Firefox за iOS официјално достапен за корисниците

 

Converted_file_f3f1fc9b
Revols – Конечно слушалки вредни за парите

 

facebook-gov-report
Зголемен бројот на барања до Facebook за кориснички информации или тргање на објави

 

Print
Facebook Notify – Нова апликација за подобро следење на новости

 

shift5_1
Германскиот производител Shift најави модуларен телефон кој ќе работи на Windows 10 или Android

 

Screenshot_1
Пристигна првата поголема надградба за Windows 10, со неколку нови функции и подобрувања
Претходна статијаGmail со уште една мерка за посигурна комуникација
Следна статијаМистериозните авионски исчезнувања треба да станат минато
Мишо Лекиќ
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.