fbpx

СЕРВИСИ

Microsoft Office Word, Excel и PowerPoint апликациите достапни за Android телефоните

После еден месец на тестирање, односно достапност на апликациите во Preview верзија, од оваа недела сите корисници на Android телефон ќе можат да ги...

Apple го претстави музичкиот сервис Apple Music, ќе биде достапен и на Android

На WWDC 2015 конференцијата Apple ги претстави новите верзии од своите два оперативни системи, iOS 9 и OS X El Capitan. Тие иако не...

Windows и Windows Phone веќе нема да имаат Facebook интеграција

Корисниците на Windows, а особено на Windows Phone, беа единствените кои имаа целосна интеграција на Facebook во оперативните системи. За жал, таа поддршка веќе...

Со Claxi патниците добиваат, а таксистите уште повеќе

Првата македонска апликација за повикување на такси CLAXI како единствен медиум кои го поврзува такси светот, помага при подобрување на такси сообраќајот. Овој пат...

Дали Skype треба да се смета како телеком оператор и да подлежи на соодветните...

Ова прашање, иако не за првпат, е поставено од страна на еден белгиски суд во рамките на криминална истрага која што е во тек....

Google ја претстави новата и значително подобрена Photos апликација

На својата Google I/O конференција која што се одржува оваа недела, Google ја претстави неофицијално најавуваната Photos апликација. Истата сега е издвоена од Google+...

Microsoft ја најави Cortana за Android и iOS заедно со Phone Companion апликацијата

Joe Belfiore, омилената личност на Windows фановите, денеска преку ново видео и блог статија ја најави Phone Companion апликацијата која што ќе биде дел...

Soverin – Нов email сервис кој нема да ги продава вашите податоци за реклами

Soverin е нов email сервис кој што е развиен од страна на група на интернет ентузијасти, како што тие истакнуваат, од Амстердам. Тие дури...

Првата македонска апликација за повикување на такси, CLAXI отсега и во Велес

Скопје, 05 Мај 2015 – Првата мобилната апликација за повикување на такси, CLAXI, веќе подолго време одлично функционира во најголемите македонски градови Скопје и...

Европски суд одлучи дека Skype не може да добие трговска марка во ЕУ

Општиот суд на Европската Унија донесе одлука дека Skype не може да го заштити логото и името на сервисот со трговска марка во Европската...

YouTube ќе претстави сервис со месечна претплата и без реклами

За оваа можност не читаме првпат, но овој пат се работи за потврда на претпоставките. Може и слободно да се каже дека движењето во...

Project Composer – Dropbox тестира нова апликација за белешки и организација

Апликациите наменети за чување на белешки како што се Evernote, OneNote и слични се покажаа како доста популарни кај корисниците. Тие претставуваат едно централно...