fbpx

СЕРВИСИ

Google+ и Inbox – два сервиси од Google кои престануваат со работа овој месец

Не е толку ретко да прочитаме дека Google прекинува некој сервис којшто го има развивано и бил достапен одреден период.

30 дена без надомест: Пакетот Pickbox промотивно достапен за сите корисници на MaxTV

Pickbox пакетот преку кој можат да се гледаат новите хит-серии како Викинзи (Vikings) и еден куп прекрасни филмови како Евтини приказни (Pulp Fiction), од...

Apple го претстави Apple Arcade сервисот за игри со претплата

На настанот којшто Apple го одржа оваа недела, покрај долгоочекуваниот Apple TV+, како и Apple Card, беше претставен и нов сервис за...
video

Apple TV+ доаѓа од оваа есен со оригинална содржина и најава за сериозна конкуренција...

Толку време во најава, веќе не се знаеше дали Apple некогаш ќе го најави својот „стриминг“ сервис во јавноста. Сепак, настанот којшто...

Apple ја претстави Apple Card кредитната картичка која едноставно ќе се активира преку iPhone

На настан којшто Apple го одржа вчера, претставија интересен и неочекуван можеби нов производ, којшто е еден вид на продолжување на успехот...
video

Netflix ќе пушти втора интерактивна епизода на 10 април

Black Mirror: Bandersnatch е епизода од познатата серија Black Mirror со која Netflix започна нов стил на гледање на нивната содржина, дотогаш...

Telegram наводно доби 3 милиони нови корисници за време на прекинот на Facebook

Facebook оваа недела го имаше, според информациите, досега најголемиот прекин на своите сервиси, а на тоа посебно додаде фактот што беа опфатени...

Firefox Send е нов сервис за испраќање на датотеки со акцент на приватноста

Најпознатиот сервис моментално за испраќање на датотеки, WeTransfer, добива конкуренција и тоа може да се каже прилично сериозна. Mozilla го претстави, поточно...

Новиот Skype дојде и на веб верзијата од сервисот

Skype го претстави својот редизајн уште во 2017, иако тој претрпе повеќе измени за да дојдеме до верзијата која сега сите ја...

Facebook Messenger ја доби функцијата за бришење на испратените пораки

Оваа можност беше најавена минатата година, а во главно како резултат на откритијата дека Facebook има избришано одредени пораки кои Марк Закерберг,...

Gmail за мобилните го добива ланскиот редизајн на десктоп верзијата од сервисот

Минатата година, поточно при крајот на април, Google му даде на Gmail редизајн којшто е најголемиот, па можеби од неговото претставување како сервис. Новиот...

Повеќе светски брендови започнуваат сервис за достава на нивните производи во пакување кое повторно...

Повеќето, ако не и сите, производи во денешно време се пакуваат во некакво форма на пластика. По искористувањето на производот пакувањето се фрла, па...