fbpx

СЕРВИСИ

Google ќе овозможи јавување на броевите за полиција, брза помош и пожарна без потреба...

Кај своите Pixel уреди, како и уште одреден бројка на други Android телефони, Google во САД ќе воведе повикување на броевите за итни случаеви...

Google работи на сервис со претплата за апликации и игри кој ќе се вика...

Apple се очекува да го пушти својот сервис за игри со претплата Apple Arcade оваа есен, со официјалното пуштање на новата верзија од iOS, како...

Google ја пушти својата нова Shopping платформа за корисниците во САД

Google е дефинитивно се’ уште „кралот“ кога е во прашање интернет пребарувањето. Тоа се должи пред се во делот кој е се повеќе критикуван од...

Dropbox Transfer е нов сервис кој овозможува испраќање до 100GB големи датотеки

Dropbox е еден од најпознатите сервиси за чување на датотеки во „облакот“. Овој сервис има одлична понуда и за многу тој е најдоброто на...

Европскиот конкурент на Google, Qwant, претстави конкуренција и на Google Maps

Не сме сигурни колку во нашата земја корисниците се запознаени со Qwant, но овој интернет пребарувач добива на популарност изминатиот период. Се работи за пребарувач...

OneDrive Personal Vault е нова дополнително обезбедена папка во OneDrive наменета за поважните датотеки...

Заедно со дополнителни можности за зголемување на просторот на OneDrive, Microsoft најави и нова функција кај овој „cloud“ сервис од компанијата. За почеток достапна само...

НЛБ Банка – прва банка во Македонија достапна на Вибер

НЛБ Банка, како иновативна и современа банка, која е во чекор со светските трендови, ја прошири својата понуда со уште...

Facebook ја најави Libra – својата долгоочекувана криптовалута која ќе почне да функционира од...

Веќе подолго време се шпекулира дека Facebook планира да влезе во „светот“ на криптовалутите и со тоа да претстави сериозна конкуренција на Bitcoin и...

Новата iCloud for Windows апликација е направена во соработка со Microsoft и е многу...

Иако Apple претпочита да ги насочува корисниците кон нивниот екосистем, односно да тие имаат производи од нив, сепак достапноста на повеќе платформи во денешно време...

Google jа менува поврзаноста помеѓу Photos и Drive за поедноставно функционирање на двата сервиси

Пред скоро пет години Google ја издвои до тогаш поврзаната со Google+ апликација за слики и ја претвори во главна апликација за слики за своите корисници....

Firefox доби ново лого кое го претставува времето на повеќе сервиси, покрај прелистувачот

Иако Firefox логото доби одредено освежување пред некоја година, сепак од Mozilla започнаа потрага по целосно ново лого, а за тоа претставија два концепти со...

Dropbox целосно го менува својот концепт ставајќи акцент на тимската работа

Dropbox веќе неколку години покажува дека не остануваат компанија која само нуди онлајн простор за датотеки и толку. Тие веќе влегоа во делот на...