fbpx

СЕРВИСИ

Inbox од Gmail ќе ви подготвува одговори на пораки со Smart Reply

Пред една недела од Google ја најавија најновата опција во Inbox, Smart Reply. Се работи за опција да користите алгоритам кој ќе ја чита...

Спам папката во Gmail станува дел од пребарувањата за пораки

Во денешно време ретко кој ги брише пораките кои што ги има на познатите мејл сервиси, како на пример Gmail. Тоа овозможува пребарување на...

Корисниците го сакаат назад просторот за складирање на OneDrive

На големо изненадување, после сите маркетиншки потези поврзани со OneDrive сервисот, оваа недела Microsoft реши значително да го намали просторот за складирање кој што...

Viber отвори јавен чет за македонскиот бренд AllWeb

Конференцијата за дигитален маркетинг AllWeb отвори свој јавен чет на Вајбер (Viber Public Chat) во Македонија. Отсега, сите корисници на оваа апликација ќе може...

Tinder Super Like достапен за сите корисници

Минатиот месец Tinder претстави нова можност, покрај стандардните Like и Dislike, односно повлекување на лево и десно. Новата можност е наречена Super Like и...

Google го зголеми лимитот за големината на апликации во Play Store на 100MB

Google вчера најави дека го зголемува лимитот на APK датотеките кои што можат да бидат објавени во Play Store продавницата за апликации. Во основа...

Gmail воведе можност за блокирање на испраќачите, како и Unsubscribe на Android

Почнувајќи од оваа недела на веб, а во наредните денови и на Android, корисниците на Gmail добиваат можност да ги блокираат испраќачите на пораки....

Skype повторно функционира без проблеми

По вчерашните проблеми кој што ги забележаа повеќето корисници, од Skype известуваат дека проблемот е откриен и отклонет. Според информациите денеска сите корисници повторно...

Microsoft Office 2016 од денеска достапен за корисниците

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=0x3iA746WBE] Како што беше најавено пред нешто помалку од две недели, Microsoft Office 2016 е официјално достапен за сите корисниците. Корисниците на Office 365...

Skype со проблеми во целиот свет, комуникацијата е сепак можна

Сигурно повеќето од нас кои што го користиме Skype секојдневно, веќе видовме дека сервисот има проблеми од ова утро. Кога ќе ја вклучите програмата,...

Tinder воведува Super Like за тие што навистина ви се допаѓаат

Во трите години од претставувањето, може да се каже дека Tinder стана една од најпопуларните апликации наменети за запознавање помеѓу луѓето. Една од главните...

Cortana за Android достапна за сите корисници во бета верзија

Од оваа недела, сите заинтересирани корисници кои што живеат во САД, ќе можат да ја пробаат првата јавна бета верзија од Cortana. Како што...