fbpx

КОМПЈУТЕРИ

Dell ги претстави првите Chromebook лаптопи кои се наменети за компаниите

Chromebook лаптопите добиваат се повеќе популарност во изминатите години. Тие функционираат на Chrome OS, оперативен систем којшто во главно работи од облакот, а додавањето...

Samsung Galaxy Book S работи со Qualcomm процесор, Windows 10 и има батерија која...

За време на вчерашниот Unpacked настан во Њујорк на којшто беа претставени Galaxy Note10 и Galaxy Note10+, Samsung претстави и нов лаптоп компјутер со...

Samsung Galaxy Tab S6: Нов таблет кој ја надградува твојата креативност и продуктивност

Сеул, Кореја – 31 Јули, 2019 – Samsung Electronics Co., Ltd. денес го најави Galaxy Tab S6 – нов таблет кој им овозможува...

Новиот Raspberry Pi 4 веќе може да се користи како десктоп компјутер

Raspberry ја претстави четвртата верзија од нивниот познат Raspberry Pi мини компјутер. Овој компјутер е познат по тоа што чини само 35...

Samsung го претстави најновиот „CRG5“ 240 херцен „G-Sync“ компатибилен заоблен монитор за „гејмери“

Скопје, 11 јуни 2019 година – Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) го претстави својот нов 27-инчен монитор за љубителите на игри...

Apple го претстави редизајнираниот Mac Pro заедно со нов 6K Pro Display XDR монитор

Apple Mac Pro, едно време незаменлива алатка на професионалците кои работат со видео, слики, како и анализа на податоци, сепак изминатите години ја изгуби...

Лаптоп полн со вируси продаден за скоро 1,4 милиони долари

Лаптоп во кој се ставени шест од едни од најопасните вируси, дигитални се разбира, беше продаден како уметничко дело од страна на уметникот Guo...
video

Asus го претстави досега најинтересниот лаптоп компјутер со два 4К екрани и карактеристики од...

Project Precog од Asus ја доби својата официјална верзија која беше претставена на Computex 2019. Овој концепт за лаптоп сега ја има својата официјална форма...

Lenovo го претстави првиот лаптоп со екран кој се превиткува

Технологијата за OLED екрани кои се превиткуваат е стигната конечно до доволно ниво за да може веќе да влезе во производство. Тоа го гледаме од...

Apple претстави нови iPad Air и iPad mini – нов процесор, поддршка за Apple...

Нестандардно за Apple, без посебен настан, само со едно соопштение, ги претставија новите верзии од нивните iPad Air и iPad mini.

Huawei го надгради HUAWEI MateBook X Pro и создаде прв супер тенок FullView лаптоп

Скопје, Северна Македонија, 27 февруари 2019 - На Mobile World Congress (MWC) 2019, Huawei го претстави HUAWEI MateBook X Pro, првиот FullView лаптоп. Комбинирајќи...

Huawei гo лансираше 5G смартфонот на преклоп и уште пет нови производи на Mobile...

За време на Mobile World Congress 2019 кој се одржа во Барселона, Huawei лансираше повеќе производи, вклучувајќи го 5G смартфонот на преклоп, HUAWEI Mate X,  HUAWEI...