lg-g3

На неколку дена пред официјалното претставување на LG G3 и низа од неофицијални информации, слики и видеа, од LG решија да го направат чекањето поинтересно прикажувајќи три видеа кои што се концентрираат на три негови карактеристики, односно камера, дизајн и екран. Видеата се направени во стил на teaser, односно тие не ги покажуваат карактеристиките детално, туку само потсетуваат дека на претставувањето овие карактеристики ќе бидат едни од главните на новиот модел.

Пред некој ден видовме слики на кои што се гледаат поголемиот дел од карактеристиките на телефонот, како на пример екранот кој што е потврден од овие официјални видеа. Исто така LG ја претставија QuickCircle футролата која што ќе биде дел од претставувањето на телефонот.

Инаку за потсетување LG G3 ќе биде официјално претставен идната недела во вторник на 27 Мај, а до тогаш погледнете ги видеата во продолжение.

Камера

Дизајн

Екран

Претходна статијаMulti-user MIMO го решава проблемот со неискористување на капацитетот кај large-scale Wifi мрежите
Следна статијаКреаторите на YouTube видеа ќе можат да добиваат средства од нивните фанови
Мишо Лекиќ
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.