Facebook

Оваа можност беше најавена минатата година, а во главно како резултат на откритијата дека Facebook има избришано одредени пораки кои Марк Закерберг, но и други директори од компанијата, ги имаат испратено на трети лица.

Кога зборуваме за бришење во овој случај, мислиме за бришење на пораката и од страната која ја има добиено, не само кај испраќачот.

Почнувајќи од оваа недела, новата можност за бришење на пораките е достапна за сите корисници. Истата ќе ја добиете кога ќе излезе и ќе ви се надгради Messenger апликацијата на вашиот мобилен, а тоа ако веќе се нема направено, ќе биде во деновите што следат.

Бришењето на пораките може да се направи и во обични и во групни пораки. Се што треба да направи корисникот е да притисне подолго на пораката, како и досега, па наместо само бришењето за себе, сега е достапна и можноста бришење за сите.

Сепак, оваа функција нема да може да се користи доколку покасно се сетите на направената грешка. Можноста за бришење на пораката од сите примачи е ограничена на само 10 минути од нејзиното праќање, по што таа останува како и досега.

ИЗВОРFacebook
Претходна статијаWindows File Manager од 90-тите достапен за симнување преку Microsoft Store
Следна статијаТоп 10 тепачки од одлични филмови
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.

Оставете коментар

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.