После месеци поминати во очекување на овој настан, како и стандардните неофицијални информации, конечно дојде и денот кога ќе ги видиме новите телефони од Galaxy S23 серијата. Можевме доста да прочитаме за овие телефони, а како главно очекување е потврдата дека и во Европа, односно нашата земја, ќе се користи Snapdragon 8 Gen 2 чипот, нешто што ќе направи голема разлика во оценките на телефоните и нивната популарност.

Настанот може да го гледате преку YouTube каналот на Samsung на овој линк, а доколку не успеете да го гледате, сите новини ќе можете да ги видите на нашата страна, како и секогаш.

Претходна статијаOpenAI пушти алатка која треба да ги „фати“ текстовите напишани од вештачка интелигенција
Следна статијаSkyShowtime најавува низа серии и филмови пред активирањето во осум нови пазари во Централна и Источна Европа
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.