Најмалиот инајевтин Surface во линијатана производи, SurfaceGo, Microsoft го претстави на почетокотод летото, односно во јули. Овој уред работи во S режимот од Windows 10, но корисниците имаат можност да ја активираат целосната верзија.

Како и секогаш, едни од најинтересните реклами, со исклучок на навистина креативните и скапи кои се поретки, се рекламите кога една компанија ја „напаѓа“ другата, конкурентот.

Во оваа реклама, малодевојче кажува дека сака Surface Go, затоа што iPad било воред кога имала 6 години, а сега има 10. Сега таа сака вистински компјутер на кој може да прави повеќе.

Претходна статијаWaymo го пушти својот прв комерцијален такси сервис Waymo One во Феникс
Следна статијаНЕ – за мобилен телефон зад воланот! Без изговори, без оправдувања
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.