fbpx

НАСТАНИ

Huawei ќе го претстави Mate 30 на 19-ти септември во Минхен

Како што се очекуваше, Huawei ќе ги претстави Mate 30 уредите овој месец. Тие официјално го закажаа настанот на којшто ќе бидат презентирани...

Објавени се агендата и листата на говорници на Втората конференција за е-трговија

Листата на говорници на Втората годишна конференција за е-трговија под наслов „БИЗНИС РАСТ СО Е-ТРГОВИЈА“ во организација на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија, успеа...

Apple ќе ги претстави своите нови iPhone модели на 10-ти септември

Оваа дата веќе беше неофицијално спомената како датата кога Apple ќе го одржи нивниот стандарден есенски настан на којшто ги прикажува новите генерации...

Сребрен и бронзен медал на меѓународните јуниорски натпревари по информатика

По успехот на средношколците на Интернационалната Олимпијада по Информатика во Баку на почетокот на овој месец кои донесоа 2 бронзени медали, континуитетот...

Македонија со два бронзени медали на Интернационалната Олимпијада по Информатика во Баку, Азербејџан

Во земјата на огновите – Азербејџан, во главниот град Баку, од 4-ти до 11-ти август се одржува 31-вата по ред Интернационална Олимпијада...

Кои се новинарите од “Аксиос“ и зошто нивната уредничка политика толку многу го нервира...

Скопје, 29 август 2019 година – Доналд Трамп вчерашниот ден го започна со твит преку кој се пресметува со “Аксиос“ и ги обвинува...

26-то издание на фестивалот Golden Drum оваа година под слоганот „Креативност за промени“

Креативците имаат само уште неколку денови, до 3 септември, за да го пријават своето учество во натпреварувачкиот дел на фестивалот, кој е дел и...

Над 30 говорници и панелисти на Балкански претприемачки самит во Скопје

Скопје, (27.08.2019) Балканскиот претприемачки самит кој на 13. септември 2019 ќе донесе над 30 говорници и претприемачи во Скопје ќе биде уникатен настан кој...

Викенд Медиа Фестивал: Како да го задржите најдоброто, кога сите сакаат да заминат?

Скопје, 22. август 2019 година – Медиумите секојдневно известуваат за “црните“ години во кои огромен број на луѓе си заминуваат од Хрватска во...

Започнува пријавувањето за Skopje Run 10K – Одберете го својот омилен стартен број

Скопје, (22.08.2018) Ова е третата година по ред во која во октомври се очекува нов бран на позитивна енергија. Минатата година во Скопје над...

Новата Galaxy Note10 серија на паметни телефони официјално претставена во Скопје

Скопје, 19. август 2019. - Новата Galaxy Note10 серија е дизајнирана да ги задоволи потребите на најпребирливите бизнис корисници, но и на...

Член на Управниот Одбор на најголемата медиумска куќа во балтичките земји доаѓа на Викенд...

Скопје, 15. јули 2019 година – Дипломираниот адвокат и љубител на медиумите, естонецот Раидо Сом (Raido Soom), на овогодишниот Викенд Медиа Фестивал ќе...