fbpx

НАСТАНИ

Македонските ИКТ компании на саемот IBC во Амстердам

Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот на Република Северна Македонија, согласно Планот за активности за 2019 година во делот на...

Викенд Медиа Фестивал без еднократна пластика

Скопје, 16. септември 2019 година - На дванаесеттото издание на најголемиот Фестивал за комуникациската индустрија во Регионот кој се одржува од 19. до 22. септември...

Врати се во игра на 30 септември со Бизнис 3х3 Баскет во СЦ „Јане...

Скопје, (16.09.2019) Десетици екипи се веќе пријавени на претстојниот Бизнис 3х3 Баскет. Тие ќе излезат на паркетот на 30 септември и ќе се натпреваруваат...

Huawei ја зацврстува лидерската позиција со врвните награди на IFA 2019 година

Берлин, Германија – 11 септември, 2019 - Huawei ја зајакна својата репутација како лидер во индустријата во дизајнот на производите и иновациите со освојување...

Денес започна првиот Балкански претприемачки самит во организација на Creative Hub и Стопанска комора...

Скопје, (13.09.2019) Над 30 светско познати говорници и претприемачи денес излегоа на бината на Балканскиот претприемачки самит пред повеќе од 250 бизнисмени и претприемачи...

Објавени се победниците на Huawei InFocus Awards 2019 за најдобра фотографија и видео

Заврши натпреварот на Huawei, InFocus Awards 2019 за мобилна фотографија и видеографија и објавени се најдобрите слики и видеа во шесте категории....
video

iPhone 11, iPhone 11 Pro, Apple Wtach Series 5 – што се претстави Apple...

Во вторникот Apple го одржа својот настан на којшто ги претстави своите очекувани уреди, како и уште неколку други работи поврзани со нивните сервиси....

Северина, Раста, Бивер, избор за најдобар политички ПР професионалец и како се трансформира телевизијата

Загреб, Хрватска, 11. септември 2019. – Дванаесеттото издание на најголемиот комуникациски фестивал во Регионот ќе биде одбележано со повеќе од 150 предавачи и...

ИАБ панел-дискусија: Дигиталните буџети мора да растат соодветно на важноста која ја имаат дигиталните...

Минататиот четврток во хотел Double Tree by Hilton во Скопје се одржа отворена панел-дискусија на тема “Перспективи во развојот на дигиталниот пазар во Македонија”...

„Диор“ ќе ја претстави новата маркетинг стратегија во Скопје

Скопје, (06.09.2019) Глобалниот директор за дигитален маркетинг на светски познатиот бренд „Диор“, Акаш Мехта, на 13. септември годинава ќе биде еден од панелистите на...

Водечките лица од Балканската музичка сцена на Викенд Медиа Фестивал: Како дигитализацијата влијае на...

Загреб, 5. септември, 2019 – Како новите жанрови домашна музика и музички артисти од Балканот стасаа до распродадени клубови ширум регионот и милионски прегледи...

Томо Рицов и Никола Врдољак во пресрет на најдобриот Викенд во годината: Во рамки...

Најголемиот регионален фестивал за комуникациската индустрија дванаесетта година по ред ќе ги собере комуникациските стручни лица од целиот Регион кои во рамки...