fbpx

НАСТАНИ

video

iPhone 11, iPhone 11 Pro, Apple Wtach Series 5 – што се претстави Apple...

Во вторникот Apple го одржа својот настан на којшто ги претстави своите очекувани уреди, како и уште неколку други работи поврзани со нивните сервиси....

Северина, Раста, Бивер, избор за најдобар политички ПР професионалец и како се трансформира телевизијата

Загреб, Хрватска, 11. септември 2019. – Дванаесеттото издание на најголемиот комуникациски фестивал во Регионот ќе биде одбележано со повеќе од 150 предавачи и...

ИАБ панел-дискусија: Дигиталните буџети мора да растат соодветно на важноста која ја имаат дигиталните...

Минататиот четврток во хотел Double Tree by Hilton во Скопје се одржа отворена панел-дискусија на тема “Перспективи во развојот на дигиталниот пазар во Македонија”...

„Диор“ ќе ја претстави новата маркетинг стратегија во Скопје

Скопје, (06.09.2019) Глобалниот директор за дигитален маркетинг на светски познатиот бренд „Диор“, Акаш Мехта, на 13. септември годинава ќе биде еден од панелистите на...

Водечките лица од Балканската музичка сцена на Викенд Медиа Фестивал: Како дигитализацијата влијае на...

Загреб, 5. септември, 2019 – Како новите жанрови домашна музика и музички артисти од Балканот стасаа до распродадени клубови ширум регионот и милионски прегледи...

Томо Рицов и Никола Врдољак во пресрет на најдобриот Викенд во годината: Во рамки...

Најголемиот регионален фестивал за комуникациската индустрија дванаесетта година по ред ќе ги собере комуникациските стручни лица од целиот Регион кои во рамки...

Huawei ќе го претстави Mate 30 на 19-ти септември во Минхен

Како што се очекуваше, Huawei ќе ги претстави Mate 30 уредите овој месец. Тие официјално го закажаа настанот на којшто ќе бидат презентирани...

Објавени се агендата и листата на говорници на Втората конференција за е-трговија

Листата на говорници на Втората годишна конференција за е-трговија под наслов „БИЗНИС РАСТ СО Е-ТРГОВИЈА“ во организација на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија, успеа...

Apple ќе ги претстави своите нови iPhone модели на 10-ти септември

Оваа дата веќе беше неофицијално спомената како датата кога Apple ќе го одржи нивниот стандарден есенски настан на којшто ги прикажува новите генерации...

Сребрен и бронзен медал на меѓународните јуниорски натпревари по информатика

По успехот на средношколците на Интернационалната Олимпијада по Информатика во Баку на почетокот на овој месец кои донесоа 2 бронзени медали, континуитетот...

Македонија со два бронзени медали на Интернационалната Олимпијада по Информатика во Баку, Азербејџан

Во земјата на огновите – Азербејџан, во главниот град Баку, од 4-ти до 11-ти август се одржува 31-вата по ред Интернационална Олимпијада...

Кои се новинарите од “Аксиос“ и зошто нивната уредничка политика толку многу го нервира...

Скопје, 29 август 2019 година – Доналд Трамп вчерашниот ден го започна со твит преку кој се пресметува со “Аксиос“ и ги обвинува...