fbpx

ИНТЕРЕСНО

Samsung го претстави Gear Fit, фитнес ориентираниот паметен часовник

На вчерашниот Unpacked5 настан кој што се одржа во рамките на MWC 2014, на кој што Samsung го претстави новиот Galaxy S5, како и...

Навистина интересен iOS 8 концепт

Овој концепт за тоа како би можел да изгледа iOS 8 или поточно работата со Control Center функцијата претставена во iOS 7, доаѓа од...

Steve Jobs поштенска марка во 2015

Обично изгледот на поштенските марки кои ги користи Американската поштенска служба се чува во тајност до денот на нивното официјално претставување. The Washington Post...

Nike патики што сами се врзуваат достапни во 2015

Сигурно повеќето од вас го имате гледано познатиот филм од 80-тите „Враќање во иднината“ во кој што Michael J. Fox во улогата на Marty...

Иднината почнува сега: Роботи кои ќе ги гледаме во 2014

Замислете модна недела на која ќе се презентираат различни видови роботи. Чудно дури и по малку смешно, но во блиска иднина можеби ќе биде...

V-Tex – ладен пијалок за 45 секунди

Сопствениците на маркетите и рестораните се соочуваат со големи трошоци за електрична енергија, од која значителен дел отпаѓа на ладилниците за пијалоци. Пресметките на...

SIM картичка што работи како локална во повеќе земји

Cell Buddy е компанија основа во Израел во 2011 година. Нивната област на истражување и инспирација е патувањето во различни земји и мобилната комуникација...

Red Star Linux – оперативен систем кој се користи во Северна Кореа

Пристапот до технологија и интернет во Северна Кореа се верува дека е строго ограничен и контролиран. Го користиме зборот се верува зошто во ова...

Ryno, мотор со едно тркало

Потребна е голема доза на ентузијазам и имагинација за да се направи електричен мотор на едно тркало кој е безбеден за управување. Токму тоа...

Glyph проекција на видео директно во вашето око

Glyph е уред кој на прв поглед изгледа како обични слушалки од повисоката класа. Тој сепак претставува многу повеќе од тоа и вклучува многу...

Amazon ќе испраќа пратки пред истите да бидат нарачани

Amazon е најголемиот онлајн продавач во светот, кој што се прочу продавајќи книги, по што ја прошири работата на скоро секаков вид на производи,...

SkyCycle концепт за „велосипедистичка утопија“

На сите што редовно возат велосипед сигурно им е јасно колку проблематично истата активност може да претставува, пред се поради се помалиот простор наменет...