Елон Маск овој викенд беше дел од познатото американско SNL, односно Saturday Night Live шоу. Ова е хумористично и сатирично шоу кое се емитува во вечерните часови, а постои уште од 1975 година.

Елон Маск е водител на епизодата од изминатиот викенд, а исто така е дел од неколку скечеви. Тој е доктор во скеч за GenZ болницата, го игра Wario карактерот во скеч за Marios Brothers, се појавува и како себе во скеч за SpaceX и слично.

Сите скечеви, како и монологот на почетокот од шоуто, можете да ги погледнете во продолжение.

Претходна статијаСамо 13% од корисниците на iOS имаат дозволено да бидат следени во рекламни цели
Следна статијаMicrosoft го прекинува развојот на Windows 10X, ќе се фокусира повеќе на Windows 10
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.

Оставете коментар

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.