fbpx

Стрип - Резултати од пребарувањето

Ако не сте задоволни со резултатите, ве молиме пребарајте повторно

Legion е свеж и оригинален пристап кон мутантите на Marvel

Претходната недела не почасти нас, обожавателите на Marvel и на стриповски филмови општо, со пилот епизодата на Legion. Ние веќе најавивме за можни поклопувања...

10 книги кои ќе оживеат на телевизија во 2017

Велат дека книгата е секогаш подобра од екранизацијата, но тоа не ме спречува да го завршам месец јануари со уште една листа за вас,...

Наслови кои гиковите нестрпливо ги очекуваат во 2017

Обожавателите на добриот sci-fi филм имаат многу на што да се радуваат во 2017 година. Најавени се продолженија, нови верзии на стари хитови и...

Талент од Македонија – Томи Џуровски

  Маалското дете со  наплив на идеи во 5 часот наутро.  Цртач, илустратор, креативец,  варач на шпагети... Тој е нашиот талентиран концепт артист Томи Џуровски....

Дванаесет премиери на Pickbox што не смеете да ги пропуштите во септември

Pickbox никогаш не спие кога се работи за нови серии, па одлучи да ве изненади со најголемата тура новитети кои пристигнуваат уште од 1...

Што ги поврзува Weekend Media Festival и книгата Чај од сливи?

Креативниот стратег и сестран уметник, Лазар Џамич гостин на Викенд Медиа Фестивал Деветтото издание на Weekend Media Festival, кој ќе се одржи од 22 до...

Инвазија од чудовишта – прва самостојна изложба на цртежи на младиот графички и веб...

Првата самостојна изложба на цртежи на младиот графички и веб дизајнер Давид Ристевски, попознат какао Dreadpen, ќе биде отворена на 14 март со почеток...

Amazon Books е првата вистинска книжара од овој гигант

За некои луѓе (вклучувајќи ме и мене) читањето книги во електронска верзија е супериорно во однос на печатената. Брзината на читање, можноста за одбележување,...

Голема акција за третиот роденден на КупиКнига.мк

КупиКнига.мк, најголемата електронска книжарница во Македонија, го слави својот трет роденден со голема роденденска акција која ќе трае 3 дена почнувајќи од 31-ри март...

Uber: Иднината на такси-услугите

Пред некој ден си одам дома со такси, зачитан првиот во број на стрипот Hell-boy (не сум знаел дека Hellboy бил всушност демон повикан од нацистите)...

Два уреда во едно пакување, Dell Inspirion 11 3000

На пазарот има се поголем избор кога се зборува за хибридни лаптопи. Концептот на лаптоп и таблет во едно пакување е се попопуларен како...