Galaxy S9 има поголема брзина на симнување од iPhone X, истакнува најновата реклама на Samsung

Најновата реклама од Samsung направена во познатиот стил на споредба со iPhone, овој пат ја прикажува супериорноста на S9 кога е во прашање брзината на симнување на податоци

Изминатиот период Samsung рекламите за нивните смартфони од високата класа добија посебен стил во којшто нивниот уред се споредува со iPhone и се разбира се истакнува предноста и супериорноста на Samsung.

Корисниците слободно може да се каже дека се посебен интерес ги следат овие реклами, а фановите не Apple не се баш среќни ?.

Најновата реклама е за брзината на симнување на податоци на Galaxy S9 која според некои мерења е до 40% поголема од таа на iPhone X. Во оваа кратка реклама која можете да ја видите на почетокот од статијата, Samsung ја истакнува оваа разлика.

Претходна статијаSamsung Galaxy X ќе дојде со 7 инчен екран којшто ќе се превиткува на половина
Следна статијаNokia X5 претставен во Кина – смартфон од средната класа со исечок на горната страна и двојна камера на задната
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.