Скопје, Македонија — Март 16, 2020 — Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. денес ја претстави новата линија на Samsung Jet™, безжична stick правосмукалка, заедно со компатибилната Clean Station™ која што може да го донесе врвното решение за чистење за домот од еден крај до друг. Новиот Samsung Jet™ има голема употребливост и може да генерира до 200W (150W за Samsung Jet Light™) од водечка во индустријата моќ на вшмукување. Последните производи за чистење на Samsung ќе бидат лансирани во Југоисточна Азија во март, а потоа ќе следат САД, Европa, Кина и CIS регионот.

„Нашата силна посветеност да создадеме правосмукалки кои што нудат различно искуство за чистење на корисниците е совршено претставено во серијата Samsung Jet™,“ изјави Eugene Chung, потпретседател на Глобалната Групација за управување со производи во бизнисот со дигитални апарати, Samsung Electronics. „И покрај извонредно моќните можности за вшмукување на Samsung Jet, неговото тело е дизајнирано да биде лесно, овозможувајќи им на нашите корисници поудобно да уживаат во лесните опции за користење на Jet.“

Моќно решение за чистење

Водечките способности на Samsung Jet во индустријата се овозможени од неговиот Дигитален инвертер мотор и Jet Cyclone системот. Дигиталниот инвертер мотор вклучува ултразвучно заварено капаче и дифузер што го оптимизира протокот на воздух. Му овозможува на Samsung Jet™ да одржува високо ниво на енергетска ефикасност потребна за да се создаде значително ниво на моќ на вшмукување. Во меѓувреме, системот Jet Cyclone има девет посебни циклони, секој со 3-насочни мулти-воздушни влезови за да се минимизира загубата на моќта на вшмукување, додека безбедно ги заробува фините честички од прашината што се вшмукуваат во правосмукалката.

Корисниците исто така можат да уживаат во подолго време на чистење со батеријата со голем капацитет на Samsung Jet. Долготрајната батерија ги задоволува потребите на корисниците за сигурна правосмукалка која може да одржува вшмукување до еден час. И бидејќи батеријата лесно може да се отстрани и замени со резервна, корисниците можат да чистат до два часа во една сесија ако е потребно.

Samsung Jet™ исто така доаѓа опремен со разновидна низа од високоефикасни моторизирани четки кои обезбедуваат различни решенија за чистење за да одговараат на различните животни стилови на корисниците, навиките за чистење и типот на подот.

Хигиенски опции за здрави навики

Најдобриот во класата, 5 слојниот ХЕПА систем за филтрирање на Samsung Jet ја одразува посветеноста на Samsung да обезбеди безбедност и здравје на своите корисници. Верифициран и сертифициран од Британската Фондација за Алергија (BAF), филтерот со високи перформанси заробува 99,999-проценти од честички од прашина и алергени, кои што нормално би избегале назад во воздухот преку вакуумскиот издув, обезбедувајќи почиста околина во домот.

Корпата на Samsung Jet која што може да се мие и тапанчето кое што се откачува со еден клик се исто така клучни карактеристики на хигиенското и удобно одржување, бидејќи тие можат да бидат целосно измиени без проблеми. Корпата може да се отстрани без напор, така што корисниците можат едноставно да ја протресат прашината и да ги измијат сите одделни делови за темелно чистење. Внатрешниот ротирачки тапан што се наоѓа на главата на правосмукалката, исто така може да се одвои со само еден клик, што значи дека може да се измие одделно, исто така.

Решение за чисто и удобно отстранување

Новооткриената Clean Station™ е иновативно решение за собирање прашина кое автоматски ја испразнува прашината од корпата на Samsung Jet за да им овозможи на корисниците поедноставен начин на управување со нивниот Samsung Jet™. Clean Station™ вклучува високо напреден систем за филтрирање на прашина кој директно го решава проблемот со прашината насекаде, додека собраната прашина е во канистерот за вакуумот.

Корисниците едноставно треба да ја постават корпата за отпадоци над Clean Station™ за автоматски да се испразни насобраното внатре. Clean Station™ има и структура што емитува анти-прашина што е потврдена од страна на Underwriters Laboratories (UL) за да се спречи филтрираната прашина да се ослободи во воздухот додека правот се испушта преку корпата. Неговиот air-tight дизајн спречува емисии 400 пати повисоки од конвенционалните корпи за отпад. Исто така, има свој пет слоен систем за филтрирање ХЕПА што заробува 99,999% од честичките прашина за да обезбеди почист воздух во просторијата.

Clean Station™ има и Air Pulse технологија која го пулсира воздухот во корпата за да ја ослободи заробената прашина. Правот потоа се собира во микро торба во внатрешноста на машината, што може лесно да се замени на секои два до три месеци.

Лесен и практичен дизајн

Samsung Jet™ вклучува различни карактеристики и аспекти на дизајнот што го прават процесот на чистење поудобен. На пример, внатрешниот дигитален дисплеј го покажува статусот на машината, како што е нивото на моќност и типот на четката. Исто така, ги алармира корисниците доколку има проблеми со лентата за честички или блокади. Ова им помага на корисниците да ја одржуваат правомукалката во оптимизирани услови.

Главата за полнење 2-во-1 на Samsung Jet може да се прилагоди за да одговара на било кој начин на живеење во домот, дозволувајќи им на корисниците полесно да ја чуваат и полнат својата правосмукалка. Станицата за полнење сега може да биде поставена на ѕидот, така што корисниците кои што треба да заштедат простор можат да ја искористат оваа опција. Може да се користи и како самостоен полнач за пофлексибилно складирање.

Едноставниот дизајн на Samsung Jet обезбедува максимална употребливост и го намалува напорот на зглобовите на корисниците. Телото кое се контролира со рачка тежи само 1,66 кг за Jet™ и 1,48 кг за Jet Light. Ова ги прави за 12-проценти и за 21-процент полесни, за разлика од останатите средства за чистење.

За повеќе информации за Samsung Jet™ безжичната stick правосмукалка, посетете ја www.samsung.com

Претходна статијаМакедонски Телеком: Да останеме поврзани од дома, со двојно повеќе фиксен интернет, над 50 ТВ канали и 10 GB мобилен интернет за сите
Следна статијаMicrosoft претстави мапа за следење на COVID-19 случаите во светот

Оставете коментар

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.