Twitter nagradi

Најголемиот и најпознат агрегатор на блогови во Македонија „Блогираме.мк“ го отвори гласањето за третото по ред доделување на награди за Твитер и блог корисниците од Македонија.

Доколку сакате да го дадете својот глас за некои од вашите фаворити и имате Фејсбук, Твитер или корисничка сметка на Блогираме.мк тоа можете да го направите на следниот линк: Blogirame.mk/glasanje

Свеченото доделување на наградите за победниците ќе се одржи на 13-ти декември, 2014 година.

Претходна статијаYotaPhone2 ќе биде претставен на 3-ти Декември
Следна статијаSamsung ќе го намали бројот на модели на телефони од идната година