fbpx

Windows 10 - Резултати од пребарувањето

Ако не сте задоволни со резултатите, ве молиме пребарајте повторно

Microsoft ја означи 21H2 верзијата од Windows 10 како спремна за сите корисници

Microsoft ја пушти најновата верзија од Windows 10, наречена Windows 21H2, односно November 2021 Update, во ноември минатата година. Како што беше најавено и...

Microsoft започна со инсталација на најновата верзија од Windows 10 за корисниците кои уште...

Корисниците на Windows 10 кои не се секогаш заинтересирани да бидат на најновата верзија од оперативниот систем, во периодот што следи автоматски ќе бидат...

Windows 10 November 2021 Update стана достапна за сите корисници

Почнувајќи од вчера, односно 16ти ноември, Microsoft официјално почна да ја пушта финалната верзија од Windows 10 November 2021 Update, најновата верзија од Windows...

Новата Microsoft Store почна да им станува достапна на корисниците на Windows 10

Microsoft започна со пуштање на новата продавница за апликации, односно Microsoft Store, која е целосно редизајнирана за Windows 11, кај корисниците на Windows 10....

Новата Microsoft Store од Windows 11 ќе биде достапна и на Windows 10

Во Release Preview каналот од Windows Insider програмата, во овој случај за Windows 10, достапна е новата продавница за апликации од Windows 11. Тоа...

Microsoft ја инсталира PC Health Check апликацијата на сите Windows 10 корисници

PC Health Check апликацијата изминатото лето стана позната поради нејзината функција да ја провери компатибилноста на компјутерот со Windows 11, иако истата прво требаше...

Спремна за пуштање втората надградба на Windows 10 за оваа година

Со пуштањето на Windows 11, надградбите на Windows 10 веќе не се интересни како што беа претходно. Сепак, политиката на Microsoft да компјутерите постари...

Microsoft ги упатува кон Windows 10 корисниците на Windows 11 кои немаат компатибилен компјутер

Уште од претставувањето на Windows 11, Microsoft најави дека компјутерите кои имаат постари процесори, односно процесори без TPM 2.0 чип, нема да бидат компатибилни...

Корисниците на Windows 10 од овој месец ќе им биде вклучено блокирањето на „потенцијално...

Со Windows 10 May 2020 надградбата, односно со Windows 10 2004 верзијата, Microsoft Defender ја доби новата функција за блокирање на потенцијално несакани апликации...

Microsoft ја најави Windows 10 21H2 верзијата која ќе стане достапна во втората половина...

Microsoft денеска ја најави наредната верзија од Windows 10, која како и секоја година ја пушта во втората половина од годината. 21H2 е верзијата...

Windows 11 ќе биде бесплатен за сите корисници на Windows 10

Ако ја имавте истата реакција како нас на вчерашното претставување на Windows 11, сигурно се прашувате кога ќе можете да го инсталирате овој нов...

Microsoft ја одреди датата кога завршува поддршката за Windows 10 и го паузира пуштањето...

Microsoft за оваа година се очекува да претстави поголема надградба на Windows 10, која неофицијално во компанијата се нарекува „Sun Valley“. Од компанијата оваа...