9 јануари 2023 – Компанијата Samsung Electronics го објави глобалното лансирање на фрижидери Bespoke Infinite Line на неколку пазари ширум светот. Фрижидерот „Bespoke Infinite Line“ ќе се прошири глобално до крајот на годината, вклучувајќи ги Велика Британија, Германија, Италија, Франција, земјите од Бенелукс, како и Мексико, Тајланд и Австралија.

Новиот врвен вграден фрижидер на Samsung се нуди со избор на фрижидер, замрзнувач или винска преграда и има безвременски, модуларен дизајн кој совршено се вклопува во секој ентериер. Со едноставни линии, изработени од висококвалитетни материјали и со функции кои го олеснуваат складирањето на храната, фрижидерот Bespoke Infinite Line додава трајна вредност на кујната.

„Секое проширување на линијата Bespoke носи нови придобивки за да се приспособи искуството на повеќе корисници“, вели Џун Хуа Ли, извршен потпретседател и директор за искуство на потрошувачите за сегментот на дигитални апарати за домаќинство во Samsung Electronics. „Благодарение на комбинацијата на висококвалитетни материјали и модуларен дизајн, фрижидерот Bespoke Infinite Line ја воведува препознатливата приспособливост на линијата Bespoke во премиум секторот на апарати за домаќинство и нуди совршен спој на стил и перформанси.“

Беспрекорен дизајн кој ја подобрува секоја кујна

Bespoke Infinite Line фрижидерот носи безвременска естетика, ги рефлектира најновите трендови и е изграден да трае. Познат како Infinite Design, новата естетика се издвојува по својот совршен изглед, издржливи материјали, врвна завршница и елегантни детали.

Како Bespoke фрижидер, Bespoke Infinite Line природно има модуларен дизајн кој може да се прилагоди и комбинира според потребите на корисникот. Infinite Design обезбедува дополнителна разновидност бидејќи гарантира дека фрижидерот ќе остане стилски без разлика како се менуваат потребите на корисникот. Со едноставни линии и мазни површини, сиво-беж боја и елегантни рабови во боја на античко злато, фрижидерот Bespoke Infinite Line се истакнува во секој ентериер и никогаш не излегува од мода.

Надворешноста на фрижидерот е изработена од премиум алуминиум, кој е поотпорен на удари и гребаници и овозможува лесно отстранување на дамки и флеки. Внатрешноста е светла и дополнително подобрена со црн метален панел за ладење и вдлабнато осветлување – карактеристики што ја одразуваат елегантната рамнотежа на формата и функцијата на овој фрижидер.

Црната метална плоча за ладење на цевката и вратата создава чувство на длабочина за навистина врвен изглед, но исто така ја одржува храната посвежа подолго време бидејќи брзо ја компензира загубата на топлина. Длабинското осветлување на рамката и полиците ја подобрува естетиката и им овозможува на корисниците јасен преглед на секој агол од фрижидерот. Пространата внатрешност фасцинира со својот изглед. Фрижидерот и замрзнувачот имаат комбиниран капацитет од 805 литри, додека винскиот кабинет нуди простор за дури 101 шише.

Подигнување на границата кога станува збор за практичноста за користење

За да им понуди на корисниците искуство што е повеќе во согласност со денешниот начин на живот, Bespoke Infinite Line доаѓа со функции за максимална погодност. Заедно, овие технологии обезбедуваат моментален пристап до храна и освежување за повеќе од исклучително искуство на клиентите.

Новата врата што автоматски се отвора има сензор од страна кој моментално ги отвора со еден допир. На овој начин, корисниците можат лесно да пристапат до фрижидерот дури и кога нивните раце се полни со храна или се лепливи од подготовката на храната. Сензорот вграден во вратата значи дека нема рачка што ќе ви пречи, а нивниот модерен и едноставен изглед ја одразува побарувачката на модерните клиенти за попрактичен дизајн.

Сад со вода со автоматско полнење кој може да се мие во машина за садови и не содржи BPA обезбедува лесен пристап до освежувачка ладна филтрирана вода во секое време. Има и вграден диспензер што им овозможува на корисниците да создаваат пијалоци со вкус со додавање на нивните омилени овошја или билки. Има и двојна автоматска машина за мраз така што корисниците секогаш имаат повеќе од доволно мраз со можност за избор помеѓу форми на топка и коцка.

Флексибилно ладење за оптимална свежина

Флексибилните опции за складирање на Bespoke Infinite Line фрижидерите им овозможуваат на корисниците истовремено да складираат свежа различна храна под оптимални услови.

Флексибилната остава е независно контролирана фиока која може брзо да се прилагоди на различни температури според дневните потреби на корисникот. Двата вградени температурни режими се идеални за складирање на широк спектар на висококвалитетни состојки, од месо и риба до овошје и зеленчук, зачувувајќи го нивниот природен вкус и текстура подолго време..

Тројна температурна зона на винскиот кабинет го носи истото ниво на оптимизирана свежина при складирање на вино. Со три одделни климатски зони и прецизна контрола на температурата, им овозможува на корисниците истовремено да складираат различни шишиња вино под оптимални услови и да ги зачуваат совршено.

Беспрекорно вклопување во вашиот животен стил

Совршеното поврзување на фрижидерот овозможува негова лесна и едноставна употреба, од чување вино до управување со потрошувачката на електрична енергија.

Поддршката за функцијата SmartThings домашен сомелиер им нуди на корисниците побогато и повкусно јадење. Како дел од апликацијата SmartThings, SmartThings домашен сомелиер го олеснува складирањето вино со анализа на етикетите на виното и нудење детали за оптималните услови за складирање. Во комбинација со функцијата за готвење SmartThings, оваа услуга препорачува совршена храна за комбинирање со вино, исто како вистински сомелиер.

Покрај тоа со поддршка на SmartThings Energy, корисниците можат да имаат увид во потрошувачката на електрична енергија на фрижидерот во реално време, како и совети за намалување на јаглеродот и заштеда на пари. Енергетскиот режим на вештачка интелигенција дополнително ја подобрува таа ефикасност бидејќи ги анализира моделите на потрошувачка и другите фактори и ги оптимизира поставките за да заштеди енергија.

За повеќе информации за Bespoke Infinite Line фрижидерите посетете ја Samsung.com

Претходна статијаКомпанијата Valencell на CES 2023 претстави мал апарат за притисок кој мери преку прстот на корисникот
Следна статијаApple ќе го претстави нивниот уред за проширена реалност оваа пролет