Омиленото катче во домот претвори го во мини теретана. Новата трака за пешачење на Xiaomi, е преклоплива, компактна и едноставна за употреба. Се карактеризира со максимална брзина до 10км/ч и со тоа овозможува не само лесно, релаксирано пешачење туку и трчање со полесен интензитет.

Траката според составот и нејзината тежина, погодна е за лица со повисок раст и тежина.

Функционира на едноставен начин, лесно се преклопува, а со помош на двете тркалца лесно ќе ја пренесете од една во друга просторија во домот.

Цврста структура изработена од челик, делови алуминиум и држач за раце од цврста пластика се карактеристиките кои ја прават стабилна и сигурна за целото семејство.

Новитет кај овој модел е што интегрира функција за гласовни команди.

Xiaomi R2 може да се нарача на следниот линк со бесплатна достава до дома и 2 години гаранција https://www.smartus.mk/xiaomi-kingsmith-walkingpad-r2-traka-za-peshachee-i-trchae-1574.html

Претходна статијаGoogle наводно го одложува претставувањето на „преклоплив“ Pixel поради неможноста да му конкурира на Samsung
Следна статија„Макпетрол“ со добивка од речиси 20 милиони евра во првите три квартали од годината

Оставете коментар

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.