Huawei Consumer Business Group го претставува најновото дополнување на серијата MatePad – таблетот со електронско мастило (E Ink) HUAWEI MatePad Paper. Како што сугерира самото име, уредот нуди модерен начин на пишување белешки, што потсетува на пишување на хартија и природно искуство во читањето. Покрај тоа што е првиот уред со електронско мастило (E Ink) во светот што доби сертификат TÜV Rheinland Paper Like Display за читање, HUAWEI MatePad Paper нуди целосна поддршка за HUAWEI M-Pencil (втора генерација), овозможувајќи различна и продуктивна употреба.

Првиот таблет со електронско пенкало на Huawei (E Ink) за иновативно искуство како пишување на хартија

HUAWEI MatePad Paper им овозможува на корисниците удобно да читаат и пишуваат со искуство слично на пишувањето на хартија. Иновативниот дизајн дава и изглед и чувство како книга. Наследувајќи ја исконската минималистичка естетика на серијата MatePad, HUAWEI MatePad Paper доаѓа со интегриран дизајн со веганска кожа. Деликатната текстура внесува софистицираност на изгледот, истовремено обезбедувајќи свилен и лесен допир. HUAWEI MatePad Paper е исклучително мобилен, со тенок профил и тежи приближно 360 грама.

HUAWEI MatePad Paper има 10,3-инчен HUAWEI FullView дисплеј што е прилагоден за очите. Помина на десет професионални тестови од TÜV Rheinland за да стане првиот уред за електронско пенкало во светот (E Ink) што го доби сертификатот TÜV Rheinland Paper Like Display. Покрај тоа, таблетот преминува во Smart Refresh режим, што ја прилагодува стапката на освежување на екранот според содржината што ја гледаат корисниците.

Уникатна комбинација на екран и пенкало за револуционерно канцелариско искуство

HUAWEI MatePad Paper е опремен со HUAWEI M-Pencil (втора генерација), што поддржува 4096 степени на притисок за непречено искуство за пишување, како и ниска латентност од 26ms. Чувството на пишување на хартија ќе го доживеете во моментот кога врвот на пенкалото ќе се сретне со екранот на таблетот и ќе го слушнете пријатниот звук на „шушкање“.

За да обезбеди искуство слично на хартија, HUAWEI MatePad Paper го поддржува познатото префрлување на MatePad со двојно допирање, автоматско поврзување со Bluetooth и магнетно полнење и додава многу нови функции, како што се Annotate и Split-screen. HUAWEI MatePad Paper служи како сеопфатна алатка за земање белешки – од пишување преку аудио до претворање на ракопис во текстуална датотека, овозможувајќи им на корисниците максимална удобност и продуктивност.

Super Paper за авангардно, паметно канцелариско искуство

Како дел од Smart Office семејството, HUAWEI MatePad Paper овозможува непречено поврзување помеѓу уредите на Huawei во еден супер уред. Кога корисниците чувствуваат замор на очите додека читаат од компјутер или паметен телефон, можат беспрекорно да префрлаат содржина на HUAWEI MatePad Paper за да уживаат во E Ink екранот. Корисниците исто така може да го користат HUAWEI MatePad Paper како уред што овозможува директен пренос на датотеки без потреба од е-пошта или апликации од трети страни. Моќните карактеристики за поврзување навистина ги отстрануваат бариерите помеѓу уредите и ја подобруваат поврзаноста за повисоки перформанси.

Продуктивност што ги исполнува сите барања

Како ѕвезда во подем во иновативните технологии, HUAWEI MatePad Paper обезбедува високи перформанси благодарение на својот хардвер – водечки во индустријата. Неговиот моќен чип овозможува непречено искуство за читање и пишување, а големиот капацитет на батеријата – долга работа, со режим на подготвеност до 4 недели и целосно искуство на интернет сурфање од околу 6 дена. Уредот исто така поддржува брзо отклучување со отпечаток од прст, заштитувајќи ја безбедноста на податоците и приватноста на корисниците. Во однос на комуникациите, тој се одликува со стабилен сигнал со мали пречки, а двојните звучници со висока амплитуда произведуваат впечатливи звучни ефекти и покрај тенкото тело, и им овозможуваат на корисниците извонредно аудио искуство.

Претходна статијаHuawei го претстави HUAWEI Mate Xs 2 – полесен и потенок од кога било
Следна статијаMeta тестира нови начини за потврда на возраста на корисниците на Instagram
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments