Скопје, 06. септември 2021. – Компанијата Samsung Electronics соопшти дека продажбата на новите Bespoke фрижидери официјално започна во Македонија. Овој револуционерен апарат за домаќинство  носи неколку најсовремени технологии кои ќе го направат складирањето на храната со највисок квалитет до сега, и корисниците ќе уживаат во нивната свежина подолго од кога било. Bespoke фрижидерите имаат единствена способност лесно да се вклопат во просторот и ентериерот, со изборот  на различни бои и материјали, а на корисникот му се дава можност да го одрази својот стил преку овој апарат и најдобро да го вклопи во амбиентот и неговата естетика. Фрижидерите Samsung Bespoke во Македонија може да се купат по препорачана малопродажна цена од 53.099 денари. Достапни променливи бои на вратите се црна, лилава, небесно сина, беж сребрена и бела, кои ќе можат да се комбинираат со материјали од сатен-стакло, глам-стакло, проѕирно стакло, теракота метал, вистински нерѓосувачки челик и челик-метал.

Фрижидер кој го продолжува рокот на траење и свежината на храната

Samsung Bespoke фрижидерите ќе ја олеснат подготовката на храната, бидејќи храната ќе остане свежа подолго, благодарение на иновативната Flex Zone, која има пет опции за прилагодување на температурата на фрижидерот. Можно е да се постави температура за замрзнување, благо замрзнување, месо и риба, овошје и зеленчук, како и за пијалоци.

Благодарение на технологијата Humidity Fresh + во посебниот дел во фрижидерот, корисникот има можност да го прилагоди нивото на влажност, создавајќи идеална средина за складирање на разни овошја и зеленчуци, што овозможува да останат крцкави, свежи и сочни.

Со цел подобро организирање на складирање храна, фрижидерот има флексибилни фиоки со кои корисникот може да го прилагоди внатрешниот простор по свој вкус. Bespoke фрижидерите имаат двоен ледомат, односно покрај обичните коцки мраз, на корисниците им се достапни и трошки од мраз, кои побрзо го ладат пијалокот. Трошките од мраз се совршени за правење коктели, фрапеа или ледено кафе.

Bespoke фрижидерите користат технологија Optimal Fresh +, што овозможува посебен дел дополнително да се подели на две зони кои се ладат на различни температури. Едната зона може да биде поладна и соодветна за храна како што се месо и риба, а другата помалку ладна за остатоци од храна. Конечно, корисниците можат да го сменат режимот на ладење со еден допир на опцијата Cool Select +. Корисникот може да ја избере опцијата ладно (2 ° C), ладно (-1 ° C), меко замрзнување (-5 ° C) или замрзнување (-15 ~ -23 ° C) според сопствените потреби.

Елегантен и тенок – чекор напред во дизајнот

Она што го прави Bespoke фрижидерот уникатен е елегантниот и модерен дизајн кој има стандардна длабочина од 600 мм, и е целосно адаптиран со кујнските елементи. Има рамна врата и празен заден панел, а во минималистички организираниот ентериер има скриен дисплеј, рамна полица за вино и кутии и садови во сиви нијанси. Со совршената функционалност и дизајн на Bespoke фрижидерот, корисниците повеќе ќе уживаат во подготовката на оброците, а нивната кујна ќе има одраз на нивниот препознатлив стил.

За повеќе информации посетете го линкот:

https://www.samsung.com/mk/refrigerators/bespoke-refrigerator/

Претходна статијаSkyShowtime е нов стриминг сервис кој треба да стане достапен во Македонија од идната година
Следна статијаiPhone 13 ќе биде претставен на 14ти септември