Fox-News-room

Fox News, позната Американска новинска компанија, направи ново и прилично несекојдневно студио во кое се обработуваат и презентираат вестите. Во студиото наместо обични работни маси и стандардни компјутери, тие решија да стават огромни 55 инчни екрани на допир. Екраните се PPI или Perceptive Pixel од Microsoft и работат со Windows 8. Доаѓаат со Full HD резолуција со Corning Gorilla Glass и неограничен број на точки на допир. Видете го видеото подолу, па пишете што мислите за ова ново студио ?

PPI-Microsoft

Претходна статијаНадградена официјалната Twitter апликација за Windows Phone
Следна статијаNintendo 2DS – конзола за помладите генерации
Мишо Лекиќ
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.