Зарем постои некој што пореално би ја претставил листата на најпродавани книги во Македонија за 2020 год. од единствената онлајн книжарница КупиКнига.мк која претставува агрегатор на понудата од скоро сите издавачки куќи во Македонија и регионот.

„Нашиот сајт постои повеќе од 8 години и секоја година е поуспешна од претходната токму поради нашите верни корисници и љубители на книгата.

Во продолжение е целосната листа на топ 20 најпродавани книги за 2020 год.

 1. Принцезата Султана: неисплачени солзи – Џин Сасон
 2. Апартман во Париз – Гијом Мисо
 3. Девојката од Бруклин – Гијом Мисо
 4. Е, баш ме заболе – Марк Менсон
 5. Тајната на Алексови – Наде Стојилковиќ
 6. Бедни луѓе – Фјодор М. Достоевски
 7. Лесен начин да ставите крај на пушењето – Ален Кар
 8. Богат татко, сиромашен татко – Роберт Киосаки
 9. Ќерката на дрвосечачот – Наде Стојилковиќ
 10. Тошо Малерот: монологија – Васко Тодоров
 11. Т.е. љ.у.б.а.м. – тоа е вистината – Александар Алексов
 12. Ако не постои утре – Гијом Мисо
 13. Станарката на замокот Вајлдфел – Ен Бронте
 14. Девојката и ноќта – Гијом Мисо
 15. Пациентот – Себастијан Фицек
 16. Моќта на потсвеста – Џозеф Марфи
 17. Медитации – Марк Аврелиј
 18. Какви што ти се мислите таков ти е животот – Џејмс Ален
 19. НОЌ и ДЕН – Вирџинија ВУЛФ
 20. Бруклин – Колм Тојбин

За КупиКнига.мк

КупиКнига.мк е првиот и единствениот портал за електронска трговија со книги. Моменталната понуда брои над 60.000 изданија на македонски, српски, англиски и албански јазик од најразлични жанрови. Позади КупиКнига.мк стои iVote, водечка компанија специјализирана за технологии за модернизација на изборни процеси, системи за електронска трговија и
електронско учење.

Претходна статијаVolkswagen развива робот полнач за електричните автомобили на јавните паркинзи
Следна статијаSamsung официјално го закажа претставувањето на Galaxy S21 за 14-ти јануари