На 18-ти мај, подгответе се да бидете дел од епицентарот на иновациите додека WITCON 2024 се одвива во хотел Мериот, Скопје. WITCON не е само конференција; тоа е конвергенција на умови, идеи и можности, каде што најновата технологија и бизнис се судираат за да ја обликуваат иднината.

Придружете ни се за цел еден ден исполнет со одлични клучни говорници, остроумни панел-дискусии и практични искуства споделени од индустриски лидери и визионери. Без разлика дали сте искусен претприемач, нов стартап или ентузијаст кој сака да ги истражи границите на технологијата, WITCON ветува искуство како ниеден друг настан во регионот.

„Како амбасадор на Women in Tech Macedonia, возбудена сум што за втор пат организираме еден настан од вакви размери, со толкав број на говорници и публика која со нетрпение ја очекува конференцијата! Оваа конференција не е само за следење на најновите трендови, туку за поттикнување заедница на иновации и соработка. Придружете ни се додека тргнуваме на патување за редефинирање на иднината” на технологијата и бизнисот, токму овде во нашиот град. Воедно, би сакала да изразам и огромна благодарност до сите наши спонзори, соработници и поддржувачи без кои ова немаше да можеме да го реализираме“, вели Моника Ризовска Таневска, амбасадор на Women in Tech Macedonia & глобален Community Director на Women in Tech.

Не пропуштајте ја вашата шанса да бидете дел од овој револуционерен настан. Обезбедете го вашето место на WITCON 2024 денес и бидете во првите редови на утрешните иновации! Купете го својот билет на https://bileti.mk/e/WITCONtech.

За повеќе информации посетете го овој линк https://womenintech.mk/events-2/.

За WITCON:

WITCON е врвна технолошка и  конференција посветена на истражување на пресекот на иновациите, технологијата и претприемништвото. Секоја година, WITCON обединува индустриски лидери, експерти и ентузијасти за да разменуваат идеи, да создаваат партнерства и да инспирираат промени. Со динамична постава на говорници, панел дискусии и можности за вмрежување, WITCON е крајната дестинација за оние кои би сакале да ја обликуваат иднината на технологијата и бизнисот. Атмосфера од предходната конференција.

Претходна статијаВо недела ќе се одржи 8. издание на „Халк Еко Скопје Трча 10КМ“
Следна статија11 мај – ден на културата во сообраќајот