ed889261-746a-4319-adab-84b59585d825_6

На страната од Windows каде што може да најдете избор на разни теми и позадини за вашиот десктоп, може да се симне тема на која што сликите за позадините се направени во Охрид. Поточно сликите се од зајдисонца на охридското езеро, сликани од фотографот Slavco Stojanoski.

Темата го носи името Lake Ohrid Sunsets, а можете да ја симнете на следниот линк.

Претходна статијаMozilla ќе претстави нова верзија од Sync во Firefox 29
Следна статијаНови долготрајни батерии од Amprius
Мишо Лекиќ
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.