На вчерашниот Galaxy Unpacked настан Samsung ги претстави новите телефони од Note серијата, Galaxy Note20 и Galaxy Note20 Ultra. Двата телефони доаѓаат со повеќе новини и подобрувања кои ќе ги направат привлечни за купувачите, а доколку сакате да ги видите и споредите сите карактеристики на овие два телефони, во продолжение можете да ги погледнете на овие два инфографици.

Претходна статијаHuawei започна со продажба на P40 Pro+ и на македонскиот пазар
Следна статијаInstagram го претстави Reels, својот TikTok конкурент
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.