lg-g3

Најновиот телефон предводник во класата од LG како што беше најавено ќе биде претставен денес на посебен настан кој што се одржува во Лондон. За LG G3 веќе се знае скоро се преку протечените слики, информации, видеа, а на тоа се приклучи и LG со неколку официјални “teaser” видеа кои што ги потврдија некој од информациите. Карактеристиките на телефонот треба да бидат 5.5″ QHD IPS екран, Snapdragon 801 процесор, 3GB RAM меморија, 32GB внатрешна меморија за складирање, 13MP камера и батерија со капацитет од 3.000 mAh.

Настанот ќе биде пренесуван во живо и можете да го гледате во продолжение.

Претходна статијаeCool го чува ладно вашето пиво под земја
Следна статијаLG G3 официјално претставен на настан во Лондон
Мишо Лекиќ
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.