samsung-galaxy-s3-jb

Надградбата на Android 4.3 е официјална и постепено ќе биде достапна на сопствениците на отклучен Galaxy S3. Брендираните модели обично ги добиваат надградбите нешто покасно, поради потребата истата да биде проверена и тестирана од провајдерот од кога го имате купено телефонот. Зависно од земјата надградбата ќе биде достапна во наредниот период и истата според SamMobile ги донесува следните промени:

 • Поддршка за поврзување со Galaxy Gear паметниот часовник од Samsung
 • Поддршка за TRIM технологија за SSD меморија
 • ANT+ поддршка
 • Корисничкиот интерфејс е надграден на верзија од Galaxy S4
 • Нова Samsung тастатура
 • Ажурирани драјвери за графичкиот прецесор
 • Подобрувања и нови фукнции на  lockscreen
 • Нови режими за екранот
 • Daydream функција (slideshow од избрани слики на lockscreen)
 • Режим за возење
 • Контроли на нотификациите
 • Функција за преместување на SD катичката
 • Нови функции на камерата
 • Нови додатоци во центарот за нотификации
 • Нов кориснички интерфејс на менито за прилагодувања, исто како во Galaxy S4
 • Имплементација на гласовни контроли (функција достапна во S4 со која што контролирате одредени делови на телефонот преку гласовни команди)
 • Нови Samsung апликации: Калкулатор, Часовник, Контакти, Галерија и Музика
 • Апликации од Samsung кои работат на целиот екран
 • Нов S-Voice

 

Претходна статијаПрепознавање на јазик со знаци преку Kinect
Следна статијаWestern Digital го претстави првиот хелиумски хард диск
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.

Оставете коментар

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.