Скопје, 31.05.2022FAVORIT ELECTRONICS постои на македонскиот пазар скоро 30 години и секоја година на поинаков начин докажува дека се грижи за своите верни клиенти.

За да ги запознае со новата генерација на машини за миење садови, брендот „FAVORIT ELECTRONICS  и оваа година одлучи да ги награди своите најверни клиенти во Македонија.

По повод најавата на новата генерација на машини за миење садови „FAVORIT ELECTRONICS“, подготви изненадување, замена на старата машина за миење садови од првите генерации на „FAVORIT“, за нова, во знак на благодарност до корисниците на своите производи чија лојалност датира неколку децении.

Ова е одлична можност за сите лојални клиенти кои поседуваат стара „FAVORIT“ машина за миење садови, да ја заменат со најлуксузниот модел на машина за миење садови со 5 години гаранција на машината и 10 години гаранција на инвертер мотор –  FAVORIT E60-A24 BLDC X. Машината е составена од 3 корпи, посебна горна корпа за есцајг, 3 нивоа на перење и овозможува заштеда на електрична енергија. За таа цел, лојалните корисници треба  да ја заследат Инстаграм страната на „FAVORIT ELECTRONICS“ и да испратат слика од стариот модел на машината за миење садови.

FAVORIT ELECTRONICS како дел од компанијата Центро Унион, успешно работи, токму поради својот непрекинат фокус кон градење на неприкосновена доверба на она, коешто го нудат како бренд во различни сегменти на бела техника, вградна техника, телевизори, клима уреди, мали апарати за домаќинство, нега и убавина и аспиратори.

Претходна статијаНепретставен смартфон од Google повторно достапен од непознати лица
Следна статијаМакедонците најмногу купувале онлајн од Обединетото Кралство, Ирска и Унгарија