Зошто да не ти започне оваа школска или студентска година со нов телефон? Веќе извесно време посакуваш да го смениш стариот телефон со нов, и сега е одличен тајминг за тоа – период на нови почетоци во кој и ти можеш да ја започнеш својата приказна со Samsung Galaxy A54 5G и Samsung Galaxy A34 5G

Твојата генерација Зи (Gen Z) веќе некое време ужива во паметните телефони од серијата А, и ако се прашуваш зошто овие телефони така добро им легнаа на овие млади луѓе, тоа е бидејќи овие два несекојдневни уреди навистина имаат што да понудат со нивните камери, перформанси, батерија и др. Samsung Galaxy A54 5G и Samsung Galaxy A34 5G поседуваат премиум камери и функции кои обезбедуваат исклучителен квалитет на фотографии и видеа, дури и во намалени услови на осветлување. Користејќи ја најсовремената технологија Nightography и поддршка за вештачка интелигенција, овие телефони снимаат јасни, детални и живописни слики дури и кога сонцето заоѓа и владее темнината. Без разлика колку долго ќе траат твоите авантури во ноќта, моментите исполнети со забава и адреналин ќе блескаат, без разлика на условите на осветлување.

Колку што е потребно да поминуваш квалитетно време кое ќе го посветиш на твоите школски, факултетски или работни обврски, еднакво толку е важно и времето за забава поминато во смеа и авантури со другар(к)ите. Твоите видеа кои ќе ги снимаш со новиот телефон од А серијата ќе бидат со неспоредлива јасност за секој што сака да снима акциски снимки во движење. Неверојатни фотки, топ видеа или лудило селфи камера – сé ова добиваш со Galaxy A54 5G или Galaxy A34 5G. Благодарение на подобрената оптичка стабилизација на сликата (OIS) и видео дигиталната стабилизација на сликата (VDIS), нема веќе нејасни и заматени слики. Доколку сакаш да направиш корекција или да ја надградиш содржината, на располагање ти се подобрени алатки за уредување фотографии. Со овие функции за уредување ќе ги елиминираш несаканите сенки и рефлексии и секоја слика ќе ја раскажува твојата приказна беспрекорно.

Сепак, не се само задните камери кои ќе те импресионираат, туку и предната селфи камера на Galaxy A54 5G е исто така извонредна. Со резолуција од 32 MP, ќе снимиш неверојатни детали, а истовремено ќе можеш да оствариш висококвалитетни видео повици и да ги споделуваш твоите авантури со бандата.

Се разбира, сите овие извонредни слики и видеа бараат екран кој ќе ги прикажува токму такви какви што се. Двата телефони во новата серија Галакси А имаат живописни екрани на кои јасно ќе ги гледаш твоите содржини, дури и под силна сончева светлина. Galaxy A54 5G има 16,2-сантиметар (6,4-инчен) FHD+ Infinity Display O екран, додека Galaxy A34 5G има малку поголем Super AMOLED екран од 16,7 сантиметри (6,6-инчи). Обата екрани обезбедуваат одлична видливост и извонредно доживување при гледањето.

Кога си надвор во потрага по нови предизвици, или пак треба да читаш пдф скрипта, потребен ти е телефон кој без пауза ќе ги следи твоите желби и потреби. Затоа Samsung ги опреми Galaxy A54 5G и Galaxy A34 5G со моќни батерии. Со неверојатни 5.000 mAh капацитет на батеријата, овие телефони лесно можат да издржат повеќе од два дена со едно полнење. Така, можеш да го оставиш полначот дома  и да продолжиш да ги поместуваш границите, без да се грижиш дека ќе останеш без батерија.

Плус, ако сега се одлучиш да се почастиш со нов Galaxy A54 5G или Galaxy A34 5G, можеш да бираш меѓу две промотивни понуди кои се во моментов актуелни: Понуда за шестмесечен бесплатен пробен период за 100 GB меморија на Microsoft 365 Basic OneDrive облакот или понудата YouTube Premium со која ќе можете да го гледате овој канал на вашиот телефон бесплатно во времетраење до два месеца, без прекини, без реклами и без Wi-Fi мрежа. Сега е навистина вистинско време за нов телефон!  

Повеќе информации за телефоните Galaxy A54 5G и Galaxy A34 5G прочитајте на следниве линкови:

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-awesome-black-128gb-sm-a546bzkceuc/

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-a/galaxy-a34-5g-lime-128gb-sm-a346blgaeuc/

Претходна статија10 средни училишта ќе пилотираат едукативен модел базиран на учење преку позитивен придонес кон заедницата
Следна статијаMicrosoft претстави четири нови генерации од нивните Surface компјутери, сите со „for Business“ ознака